H2BT

H2BT

H2 בדיקת נשימה לאבחון של ספיגה לקויה או לקטוז אי סבילות.
שוחח עכשיו

פרטי המוצר

LactoBreath


מהו לקטוז?

לקטוז הוא disaccharide שנוצר על ידי שני סוכרים: גלוקוז וגלקטוז. זהו פחמימות העיקרון הכלול חלב יונקים. בחלב האדם יש נוכחות של כ -7%. עיכול נכון של לקטוז תלוי בנוכחות של המעי של האנזים LACTASE המפצל אותו לשני פחמימות לעיכול בקלות: גלוקוז וגלקטוז. כמו גם בחלב, לקטוז קיים בכל צורותיו הנגזרות: מוצרי חלב, גבינה, פודינג, שמנת, גלידה ועוד.

גירעון לקטאז וחוסר סובלנות לקטוז

אי-סבילות ללקטוז, או נכון יותר, עיכול לקטוז לקוי, הוא מצב המאופיין בהפרעות גסטרו-מעיים הנוצרות לאחר בליעת מזונות המכילים את הסוכר, הנוצרת על ידי ייצור חלש של תאי המעיים התריסריון של האנזים הלקטז והתפלגות לקטוז לתוך גלוקוז וגלקטוז שבצורה זו ניתן לספוג. זה לא, כפי שמכונה לפעמים, אלרגיה: בסופו של דבר חלב אלרגיות נתמכים למעשה על ידי חלבונים מסוימים הכלולים בחלב. אי סבילות ללקטוז היא הצורה השכיחה יותר של ספיגה לא נכונה של פחמימות ומשפיעה על אנשים בכל הגילאים. חוסר הסובלנות בא לידי ביטוי באנשים רבים, לעתים קרובות לא מודעים לסיבת הסבל שלהם, עם סדרה של הפרעות במערכת העיכול, אשר לעתים קרובות יכול להטעות את הרופא, וכתוצאה מכך מרשם לא הולם כתוצאה של חוסר אי סבילות ללקטוז מדויק.

אבחון וטיפול

אבחון אפשרי באמצעות בדיקת נשימה ביופסיה התריסריון דרך בדיקות דם ספציפיות. קיים סוג של אי סבילות ללקטוז "חולף", שכיח במיוחד בגיל הילדים. במקרים אלה, גורם פרימיטיבי (לדוגמה דלקת גסטרואינטריטיס) עלול לגרום לגירעון זמני של לקטוז. מסיבה זו הוא נוהג טוב ב pediatiatrics כדי למנוע מתן חלב ביום הראשון של גסטרואנטריטיס כמו גירעון לקטאז לקטוז מעוכל עלול להחמיר את השלשול. הטיפול הוא תזונתי ומחייב הפחתה או הכללה מוחלטת של מזון המכיל לקטוז בתזונה.

בדיקת נשימה

בדיקת נשימה H2 היא טכניקה עם יישומים רבים, כגון המחקר של קיבולת ספיגה אידיאלי, transal הפה transal ו פונקציה הלבלב, אשר למעשה ידוע מעט. בדיקה זו נכללת לעתים קרובות בחקירות שבוצעו כדי לאבחן חוסר סובלנות מסוימים carbohydrates. במצב נורמלי לאחר בליעה לקטוז פיצולים מן lactase מעיים לתוך גלוקוז וגלקטוז, כי הם נקלטו אז לתוך המעיים הקטנים; אם יש מחסור של לקטאז, לקטוז מגיע המעי הגס ללא שינוי שבו הוא מקבל מותסס על ידי הצמחייה חיידקים בהפקת גזים שונים ביניהם מימן ופחמן דו חמצני אשר בחלקו לעבור את זרימת הדם ומוחקקים דרך האוויר הריאות. זהו העיקרון שעליו מבוסס בדיקת הנשימה במימן. עם בדיקת נשימה H2 כמות של מימן נושם נוכח באוויר alveolar נמדדת על ידי בדיקה זו.

מי יכול לבצע את בדיקת לקטוז נשימה?

הבדיקה יכולה להיות שימושית בחולים הסובלים מהפרעות גסטרואנטרולוגיות כגון גזים, רוחות לכודים, שלשולים, הפרעות בטן ועוויתות בעקבות בליעת החלב ונגזרותיו.

כיצד פועל מבחן הנשימה ללקטוז?

הבדיקה מורכבת מאוסף של דגימות אויר נשימה, לפני ואחרי בליעה של סוכר מסוים מומס במים (לקטוז), לתוך שקית ניילון במרווחי זמן קבועים. הבדיקה נמשכת ארבע שעות.

הכנת המטופל לבדיקת נשימת H2

הבדיקה מתבצעת nil-by-mouth (בטן ריקה)

  • במשך 30 יום לפני הבחינה להימנע משימוש משלשלים ואנטיביוטיקה

  • במשך 15 ימים לפני הבחינה נמנעים משימוש בפרוביוטיקה (תסיסה לקטית, יוגורט, חלב וכל נגזרות אחרות של בעלי חיים). חלב שקדים, חלב סויה וחלב עולה ניתן לצרוך)

  • הימנעו משימוש בתרופות שאינן חיוניות ב -12 שעות לפני הבחינה. ביום הבחינה החולה יכול להמשיך לקחת "הצלת חיים" תרופות כגון אלה עבור לחץ הדם והלב, הימנעות אולם Eutirox

  • הרופא חייב להיות בטוח שלמטופל אין שלשול משמעותי ברגע הבחינה.

יום לפני הבחינה החולה צריך דיאטה בלעדי על:

ארוחת בוקר:

כוס תה

ארוחת צהריים:

צלחת של אורז מבושל לבוש בשמן קטן

ארוחת ערב:

חזה עוף / תרנגול הודו או דגים חרוטים

  • מ 09:00 של היום הקודם לבחינה החולה חייב להיות אפס לחלוטין על ידי הפה (אבל יכול לשתות מים בחופשיות)

  • מ 7:00 של יום הבחינה חייב החולה להישאר אפס על ידי הפה, לא לשטוף את השיניים שלהם, לא לעשן, לא לבצע ספורט או פעילות גופנית

  • מומלץ לשטוף את חלל הפה עם clorexidine 0,2% 30 דקות לפני הנסיגה הראשונה

  • במהלך הבדיקה, עישון, שתייה, אכילה, מסטיק או ממתקים, ביצוע תרגיל גופני מעייף אסורים כולם

במהלך הבדיקה , החולה חייב לבלוע כמות מסוימת של לקטוז ולאחר מכן לנשום לתוך שקית בשלוש שעות לאחר מכן ובכך לייצר דגימות אוויר . האוויר הנשימה נמדדת אז לכמות המימן שהיא מכילה. במקרה של ספיגה לקטית של לקטוז, לאחר בליעת לקטוז ובהיעדר האנזים שהוא חייב לבצע חילוף חומרים ( lactase ), מתרחש תהליך של תסיסה במעי והפקת מימן, אשר נספגים במחזור הדם בוטלו דרך הריאות באמצעות נשימה. העלייה, בהשוואה לערכים הבסיסיים, של ייצור גז מהבלעת לקטוז מעידה על כך שהנושא אינו סובל לקטוז. המבחן נחשב חיובי כאשר שיא מימן רשום באוויר נשימה עולה על ערכי הבסיס נרשמו עם ההגעה במעבדה. אחרת, המבחן נחשב שלילי . לבסוף, על פי קנה המידה של הפסגה, אי סבילות ללקטוז יכול להיות מסווג כמו אור, חמור או מתון.

רכיבי ערכת - קוד. H2LBT

  • 25 x בקבוקונים המכילים 25 גרם של לקטוז מוסמך "כיתה מזון"

  • 25 x חום אטום שקיות סטריליות לכל אוסף של נשימה מצויד מלחציים הסגירה

בקר www.richeneurope.eu לפרטים נוספים.


logo-richen-europe-srl


Hot Tags: lactobreath h2bt, יצרנים, ספקים, מפעל, הסיטונאי, לקנות, מחיר, gastroenterology, מדגם חינם

חקירה

You Might Also Like