13 ג-בעצמך תוצאות לאחר חיסול הליקובקטר פילורי

- May 30, 2016-


הליקובקטר פילורי זיהום הוא הגורם העיקרי aetiologic בפיתוח של גסטריטיס, מחלת כיב gastroduodenal, סרטן קיבה. בדיקת אלכוהול אוריאה (בעצמך) היא בדיקה לא פולשנית, פשוטה ובטוחה, אשר מספק דיוק מעולה לאבחון ראשוני של זיהום הליקובקטר פילורי והן עבור האישור של מיגור שלה לאחר הטיפול.

התוצאה של כל בעצמך מבוטא כמו דלתא (d) לאלף היחס 13C / 12C של המטופל לעומת התקן. הבחירה המדויקת של הנקודה ניתוק עבור ערך d זה להגדיר אם בעצמך הוא חיובי או שלילי, לעומת זאת, מייצג נושא שנוי במחלוקת. הערך ניתוק בעצמך נקבע במקור כמו 5.0 &, והוא היה באופן מסורתי נרחב ביותר מומלץ. לאחרונה, יש מחברים הראו כי יכול להיות הנמיך ערך זה ניתוק ל 3.0 או 3.5 & בלי להתפשר על רגישות וספציפיות של הבדיקה, ואף שיפור רמת הדיוק שלה. הנקודה שנבחרה ניתוק תלויה במספר גורמים, כגון המינון של אוריאה מנוהל או סימן בעצמך, הוצע כי הבחירה של ערך ניתוק נמוך לאחר מיגור הטיפול בעשבי (לעומת הגדרת טיפול קדם) עשוי להיות מועיל לשמור על דיוק האבחון בעצמך לפיקוח על מיגור פילורי ה'.

מחברים אחרים יש נחשב "אזור אפור" שבו התוצאות של בעצמך אינן חד משמעיות, על חשבון הווריאציות ספונטנית של 13CO2 נשימה ואת המגבלות איזוטופ יחס ספקטרומטר מסה אנליטיות ברמת דיוק. הוצע כי אלפא בעצמך גבולית ערך (למשל קרוב הנקודה שנבחרה ניתוק מאוד) לפרש בזהירות, ואת התוצאה צריך כנראה להיות מאושרות, חוזר את בעצמך או באמצעות שיטות אבחון אחרות. הצעה זו נתמכת על ידי מספר מחקרים, אשר הוכיחו כי ערך בעצמך לאחר הטיפול הוא גבוה יותר בחולים הסובלים הופעה חוזרת של זיהום הליקובקטר פילורי. עם זאת, אף מחקר עד עכשיו פרוספקטיבי ובשיטתיות ועקבו אחר חולים withδvaluesקרוב לנקודה ניתוק סטנדרטי כדי להעריך אם כזה הערכים משתנים - עלייה או ירידה - עם הזמן.

באחד המחקרים שלספרד, זמינים מסחרית 13 ג-בעצמך קיט (Isomed, ס, מדריד,ספרד) היה בשימוש. זה היה ציין כי למרות רמה ניתוק בעצמך בדרך כלל המוצע וייחודי הוא בלתי אפשרי. כי זה חייב להיות מותאם כדי גורמים שונים, כגון הארוחה מבחן, המינון וסוג של אוריאה, או את טרום/פוסט-treatment הגדרת שבו המבחן הוא מועסק, למרבה המזל, כי תוצאות חיוביות ושליליות בעצמך נוטים אשכול מחוץ לטווח בין 2 וניתן , 5‰ , להפך, אלפא בעצמך הערך < 2‰ מאוד בביטחון מאשרת ח מיגור פילורי.