30 שנה של הליקובקטר האירופי & מיקרוביוטה קבוצת המחקר

- Jan 22, 2018-

יום השנה ה -30 של helicobacter האירופי & קבוצת המחקר microbiota!

זהו צעד גדול עבור מי בשנת 1987 בעקבות השביל נפתח על ידי ברי מרשל ורובין וורן 5 שנים קודם לכן! הם היו צעירים ונלהבים מספיק כדי ליצור קבוצה אירופית המוקדש החיידק החדש הליקובקטר פילורי. אני גאה להיות אחד מהם תרמו כדי לשפר את הידע של הפתוגן העיקרי הזה עבור בני אדם. הרעיון כי רוב מחלות הקיבה היו אכן תוצאה של זיהום היה באמת פריצת דרך ושינתה את הפרדיגמה בתחום זה של הרפואה.

מחקר על H. pylori עשיר, עם יותר מ 40,000 מאמרים שפורסמו, גם פתחה שדות חדשים בתחומים אחרים כגון טקסונומיה, שם H. pylori יכול להיחשב כמובילה של חיידקים microaerophilic בשם חיידקים Epsilonproteo; אבחון עם הפיתוח, בפעם הראשונה, של בדיקה המבוססת על איזוטופים שאינם רדיואקטיביים, בדיקת נשימה אוריאה; ואפילו מחוץ לרפואה שבה H. pylori כמו "אדם חסיד" נחשב כעת כלי חשוב לפענח נתיבי הגירה של הומו סאפיינס מאפריקה.

תגלית חשובה נוספת, המתרחשת מאוחר יותר, היא תפקידם של החיידקים האחרים שלנו הנמצאים בכל המעיים! קבוצה זו של מיליארדי אורגניזמים חיים נחשבת כיום לאיבר כשלעצמו, עם השלכות רבות על הפיזיולוגיה שלנו ולפעמים הפתולוגיה. זה היה הגיוני כי הקבוצה שלנו כוללת אותם בתחום החקירה שלה, בהתחשב בכך את התוצאות של H. pylori בבטן כמו גם את ההשפעה של טיפולים אנטיביוטיים במעיים הוא אכן תלוי בחיידקים אלה.

הקונגרס ה -30 של EHMSG חוזר בבורדו שבו הוא מאורגן בפעם הראשונה בשנת 1988. הקבוצה שלנו שמחה לספק לך את העדכון המשמעותי ביותר בתחום זיהומים H. pylori מיקרוביוטה המעיים. תמצאו בגיליון זה את הסקירה המסורתית של הספרות ואת התקצירים שנבחרו הן עבור מצגות אוראלי והן כרזות בפגישה.

פרנסיס מגרוד

נשיא EHMSG

מעבדה לבקטריולוגיה, המרכז הארצי לבחינות הדמיות, צ'ו דה בורדו, צרפת


interviu-megraud.jpg


logo-ehmsg.png

logo-ehmsg.png