מתודולוגיה פשוטה מאומתים עם 50 מ ג 13 ג-אוריאה לגילוי הליקובקטר פילורי זיהום

- May 26, 2016-

13C-שתנן מבחן (13C-בעצמך), תואר לראשונה על ידי גרהאם ואח. בשנת 1987, הוצע כי השיטה לא פולשנית החשוב ביותר לאיתור הליקובקטר פילורי זיהום. עבור הבדיקה, אוריאה מסומנת איזוטופ יציב פחמן 13C מוחל בעל פה. אם ה פילוריבדרך כלל חזק האנזים אוראז היא להציג בבטן במהלך הבדיקה, אוריאה hydrolysed על טופס אמוניה ו מתויג פחמן דו-חמצני. המראה של פחמן דו חמצני שכותרתה נשימה מציין כי הזיהום הנוכחי. למרות 14C יכול לשמש לאותה מטרה, 13C יש את היתרון של להיות לא רדיואקטיבי, ניתן להשתמש בבטחה ילדים ונשים בגיל הפוריות. מסמכים רבים המתארים את המתודולוגיה של 13C-בעצמך פורסמו, , אבל הם שונים לגבי המינון של 13C-אוריאה, התזמון של אוסף דגימה, סוג של מבחן ארוחה בשימוש ואת הציוד הנדרש כדי לנתח את הדגימות נשימה. עם זאת, רק את המינון של 13C-אוריאה ו ציוד מדידה קשורות באופן ישיר העלויות של הבדיקה. מסיבות של יעילות עלות practicability, המשך במינון ומדידה אוריאה צריך להיות מופחת תוך שמירה על דיוק האבחון מעולה.

מאז הדו ח המקורי של 13C-בעצמך על ידי גרהאם ואח. מי השתמש 350 מ"ג של 13C-שתנן ולבדוק נשימה דגימות שנאספו כל 10 דקות במשך 3 שעות, מספר שינויים תוארו לגבי המינון של 13C-שתנן, מרווחי נשימה דגימה , ניתוק ערכים וסוג של ארוחה בשימוש. אלה חוזר על עצמו, השינויים היו בשימוש כדי למטב את הפשטות ולצמצם את העלויות של הבדיקה, כמו גם לעשות את זה ישים בקנה מידה גדול. 13C-בעצמך כפי שמתואר פרוטוקול האירופית סטנדרטית על ידי לוגן ואח. בשנת 1991, באמצעות 100 מ"ג 13C-שתנן, היא שיטה מדויקת עבור הגילוי של ה פילורי זיהום ; לעומת זאת, היה 75 מ"ג 13C-אוריאה הוכח להיות יעיל באותה מידה. קליין ואח. לאמת את פרוטוקול עם 125 מ"ג 13C-אוריאה, אשר נמצא כעת המועסקים בארה ב. על מנת להבהיר את הבדיקה פחות יקר, יותר נוח, השימוש במינונים נמוכים (38 – 50 מ ג) של 13C-שתנן קפסולות ג'לטין או טבליות המכילות חומצה ציטרית נראה מבטיח, כמו זה מקצר נשימה דגימה במרווחי זמן כדי 10 – 20 דק. צירוף האיזוטופ לטין כמוסה או בכל המגנים לוח משחרר מהירה שתנן מחשיפה ureases החלשות של חיידקים אוראלי שיכול לייצר קטן מוקדם עליית CO בריכוזמעקב 2. בדרך זו, זה אפשרי לקצר את זמן מדידה ל 10 דקות.

הצורך לספק ארוחה מבחן 13C-בעצמך הוכח במספר מחקרים, כמו ארוחה מגבירה את הזמן קשר בין מעקב ה פילורי אוראז בתוך הקיבה. ארוחות מזין שונות הוצעו, לרבות בדיקת שומני ארוחות, טהור מיץ תפוזים או חלב אפילו שמן. לאחרונה, חומצה ציטרית, אשר פועלת על-ידי הורדת pH תריסריון, ואת מפחיתים את תנועתיות antral ואת מרגיע את הפונדוס קיבה, הוכח להיות ארוחה הבדיקה האופטימלית.

. זה להראות את 13C-בעצמך לאבחון של ח פילורי זיהום יכול להתבצע באמצעות מתודולוגיה פשוט מאומתים עם ירידה במינון שתנן, מקוצר זמן מדידה וארוחה בדיקה פשוטה. במעבדה טוב מתוקננת, שינוי זה הוא כמו מדויק כמו קונבנציונאלי 13C-בעצמך לאבחון של ה פילורי זיהום.