דיוק בדיקת נשימה 13C-urea לאבחון זיהום הליקובקטר פילורי

- Jul 03, 2020-

בדיקת נשימה 13C-urea (UBT) היא בדיקה לא פולשנית לאבחון של זיהום הליקובקטר פילורי ברירית הקיבה. מטרתו של מחקר פרוספקטיבי זה הייתה להעריך את הדיוק של UBT פשוט בשימוש שגרתי קליני.

hpylorihealthheader


שיטות: אוכלוסיית המחקר כללה 100 חולים (49 f, 51 מ ') הזקוקים לאנדוסקופיה של העיכול העליתי העליון. דגימת ביופסיה אחת נלקחה מאנטרום הקיבה, הגוף והפונדוס, בהתאמה, לבדיקה היסטולוגית סטנדרטית, ודגימה אחת נוספת מכל מקום הפכה למדיום הובלה לגידול H. pylori. לאחר חיסון צלחות התרבית הביופסיות נבדקו לפעילות urease (UAT). לאחר ההחלמה מאנדוסקופיה המטופלים נאלצו להעביר דגימה נשימתית של ליטר אקסקספירסיבי לפני 15 דקות לאחר שתיית 200 מ"ל מיץ תפוזים, pH 3.6, המכיל 75 מ"ג של 13C אוריאה. 13CO2 נמדד בדגימות הנשימה בעזרת ספקטרומטריה אינפרה-אדום אינפראקטיבית ללא איזוטופ.


תוצאות: הגדרת קבוצות סטנדרטיות זהב עם כל בדיקות הביופסיה (מאנטרום וקורפוס) חיוביות או שליליות הדלתא 13CO2 מעל רמת הבסיס (DOB) של UBT נקבעה על 6.5 / 1000 על מנת להבחין בצורה הטובה ביותר את החיוב בין חולים שליליים (ניתוח ROC) ). UBT היה חיובי אצל 37% מכלל הנבדקים. נערכו UAT ובדיקה היסטולוגית יחד (חיובי כאשר שתי הבדיקות היו חיוביות) UBT הציגו רגישות של 92%, ספציפיות של 94%, ערך חיזוי חיובי של 89%, וערך חיזוי שלילי של 94%. כאשר כללו תוצאות הרגישות לתרבות וערך חיזוי שלילי הגיע כמעט ל 100%. הממוצע של ערכי 13CO2-DOB מחולי תריסריון חיובי בתריסריון או כיב בקיבה לא נבדל מביקורת (חולים חיוביים עם H. pylori ללא נגעים). ערכי ה- 13CO2-DOB של קבוצת הכיב היו בקורלציה משמעותית עם המרכיב הדלקתי הפעיל של דלקת הקיבה באנטרום, בקורפוס ובפונדוס.


סיכום: UBT בהגדרה זו מגלה זיהום H. Pylori בשימוש שגרתי קליני ברמת דיוק גבוהה. הגידול ב- 13CO2 הנשף לא מנבא מחלות כיב אלא משקף את מידת הדלקת הפעילה ברירית הקיבה.


אנא לחץ על זהדיוק אוריאה 13c עבור H.pylori