מבחן מראה הבטחה באיתור קיבה, סרטן הוושט מוקדם

- Feb 03, 2017-

מאת עמירה Al Idrus

מבחן בניתוח כמויות כימיקלים חמש נשימה מאובחנים קיבה, סרטן הוושט חולים 335 85% מהזמן. זה יכול להיות חלופה פוטנציאלית אנדוסקופיה פולשנית כמו אבחון עבור הוושט סרטן קיבה.


על פי המכון הלאומי לסרטן, סרטן של הקיבה ושל הוושט נוטים להיות מאובחנים בשלב מתקדם בגלל שאין להם סימנים מוקדמים או תסמינים. שיעור ההישרדות של חמש שנים של סרטן הקיבה הוא 30%, בעוד זה של סרטן הוושט הוא 18%, על פי NCI.


המחקר, שהוצג בקונגרס סרטן האירופי, מגיע לאחר מחקרים קודמים הראו כי חולים עם הקיבה או סרטן הוושט היו רמות שונות של חמישה חומרים כימיים נשימתם כאשר לעומת חולים עם תסמינים במערכת העיכול, אבל אין סרטן, על פי הצהרה. הכימיקלים חמש הן butyric, חומצות pentanoic, hexanoic, butanal ו- decanal.


החוקרים להשיג דגימות נשימה 335 בחולים בשלושה בתי חולים בלונדון. הם השתמשו יון זרימה-שפופרת ספקטרומטר מסה כדי למדוד את רמות הכימיקלים חמש הדגימות. המטופלים 335, 163 אובחנה עם אחד של סרטן שני, בעוד 172 הראה שום סימנים של סרטן כאשר הם עברו אנדוסקופיה.


"מבחן נשימה יכול לשמש בדיקה לא פולשנית, השורה הראשונה כדי להפחית את מספר אנדוסקופית מיותרים. בטווח הארוך יותר זה יכול להיות גם קודם אבחון וטיפול, הישרדות טוב יותר,"אמר ד ר Sheraz Markar, הבחור ניסויים קליניים NIHR אימפריאל קולג ' בלונדון, במשפט.

בנוסף הקצב 85% דיוק הבדיקה פורסם גם ירידה לפרטים, רגישות, 81%, 80%.


"מכיוון תאים סרטניים שונים כדי הבריאים, הם מייצרים תערובת שונים של כימיקלים. מחקר זה מציע כי ייתכן שנוכל לזהות הבדלים אלה ולהשתמש מבחן נשימה כדי לציין אילו חולים נוטים סרטן הוושט, הקיבה, ואלו לא, "אמר Markar. "עם זאת, ממצאים אלה יש לאמת במדגם גדול של חולים לפני המבחן יכול לשמש במרפאה."


הבאה בתור, הצוות ינהל משפט גדול עם מטופלים שעברו אנדוסקופיה עבור תסמינים במערכת העיכול, אך מי טרם קיבלו אבחון סרטן. הם מפתחים גם בדיקות נשימה עבור צורות אחרות של המחלה, כגון סרטן המעי הגס והלבלב.