מחקר השוואתי על מבחן 13C באמצעות ספקטרומטר מסה ספקטרומטר אינפרא-אדום

- May 04, 2016-

מחקר השוואתי על מבחן 13C באמצעות ספקטרומטר מסה ספקטרומטר אינפרא-אדום


ג'אנג Xueping Xingqi גאו, Xingdang ליו, (אוניברסיטת פודאן (fudan) המחלקה לרפואה גרעינית, Huashan ח, 200040) [CLC לא.] R446 1672-5085(2011) [WM] [מזהה המאמר] 43-0117-02


מופשט

כדי לזהות את התוכן מדגם בהתאמה באמצעות גז איזוטופ יחס ספקטרומטר מסה ספקטרומטר אינפרא-אדום, לנתח ולהשוות את שתי השיטות שלהם המתאם, יתרונות בהתאמה. הוא מוצא כי שתי השיטות הן בהסכם טוב עם רגישות גבוהה, הפארמצבטית.


מילות מפתח

13C - בדיקת אוריאה נשימה; איזוטופ יחס ספקטרומטר מסה; ספקטרומטר אינפרא-אדום


הליקובקטר פילורי (HP) נחשבת לאחד הגורמים החשובים דלקת רפידת הקיבה, כיב פפטי, סרטן קיבה, מחלות כבד, מחלות עיכול אחרות [1], הקשורים בהפרעות עיכול רבות, הוא גם אחד של גורמי הסיכון העיקרי שמוביל דיספלזיה קיבה, סרטן [2]. מאז Hp נמצאה, מחקרים רבים על ידי קלינאים וחוקרים עשה את מנגנון פתוגניים נקה בעיקרון, אבל גם סיפק בסיס תיאורטי לטיפול של דלקת רפידת הקיבה, כיב פפטי, סרטן קיבה ומחלות אחרות. לכן, הקרנה, טיפול מוקדם זיהום הליקובקטר פילורי הם אמצעים דרישה מוקדמת ויעיל למניעת סרטן קיבה [3].

1. חומרים ושיטות


1.1 נושאים 33 דגימות של חולי החוץ ושל מאושפזים כלולים לגמרי. הגיל שלהם הם שנים (25-70), עם והגיל הממוצע (44.7 ± 11.6) שנים.


1.2 זיהוי ריאגנטים ריאגנטים זיהוי מסופקות מן ושות' פרוטו, ארה ב, בייג'ינג כוח-Richen מדע & טכנולוגיה ושות' בע מ


1.3 מכשירים הכלים לזיהוי כוללים איזוטופ יחס ספקטרומטר מסה PROTO2005 מתוצרת פרוטו ושות', ארה ב, HG-איריס ספקטרומטר אינפרא-אדום המסופקים על ידי בייג'ינג כוח-Richen מדע & טכנולוגיה ושות' בע מ


1.4 שיטות שהדגימה זהה של המקרים 33 הוא זוהה על תוכן על ידי איזוטופ יחס מסה ספקטרומטר ספקטרומטר ואינפרא בהתאם להוראות מגיב. בנוגע ל חולי החוץ של בית החולים שלנו, באותה דגימת זרע ניתוח בהתאמה על ידי גז איזוטופ יחס ספקטרומטר מסה ספקטרומטר אינפרא-אדום. שלבים: ① בנושאים הכנה: בהתחלה הדרישה אחידה עבור נושאים יסופקו לפני לקיחת בדיקת נשימה, כגון לילה-צום, שמירה על השאר. ② האוסף מדגם ריק. ③ 13C סמן צריכת. ④ גז המדגם אוסף נקודות בדיקה. ⑤ הדגימה הבדיקה: גז איזוטופ יחס ספקטרומטר מסה וספקטרומטר אינפרא-אדום. ⑥ חישוב וניתוח התוצאות.


1.5 ניתוח סטטיסטי הנתונים מנותחים סטטיסטית על ידי תוכנה SPSS10.0, עם הערך לבטא.


2. תוצאות


2.1. תוצאות הבדיקה על ידי איזוטופ יחס ספקטרומטר מסה ספקטרומטר אינפרא-אדום מפורטים בטבלה 1.


טבלה 1 במבחן התוצאה על ידי שתי שיטות


החולה מדגם של 33 מקרים תוצאות שליליות של תוצאות חיוביות הערך של דאב

איזוטופ יחס ספקטרומטר מסה 20.96±25.39 16 17

ספקטרומטר אינפרא-אדום 19.74±24.50 15 18


התוצאות נבדק על ידי שתי שיטות של איזוטופ יחס ספקטרומטר מסה ספקטרומטר אינפרא-אדום מראים: שיטת פירסון מתפלג במבחן χ2 = 0.61, P < 0.805, ההבדל השוואה בין שתי שיטות אינה משמעותית מבחינה סטטיסטית.


2.2 התייחס הטווח הנורמלי של שתי שיטות, התוצאה יותר מאשר הגבול העליון של הנורמה הוא חיובי, ולהיפך על שלילי. ההשוואות על קצב מקרים חיוביים ושליליים נבדק על ידי שתי שיטות מפורטים בטבלה 2.


טבלת השוואות 2 על שיטת זיהוי שני

השוואה על יחס ספקטרומטר מסה, ספקטרומטר אינפרא-אדום

שיעור מקרים של תוצאות חיוביות: 87.5(14\16)

שיעור מקרים של תוצאות שליליות: 94.1(16\17)

שיעור מקרים סה כ: 90.9(30\33)


3. דיון


מחקר זה הוכיח מבחן 13 ג-שתנן בנושאים היא שיטה לא פולשנית, פשוטה, מהירה, הדיר זיהוי. כי HP בקיבה מופץ כמו "מוקד", להיות שיש תוצאות חיוביות שגויות אם שימוש בשיטה ביופסיה. אבל 13C אוראלי-אוריאה באפשרותך להפיץ באופן שווה בתוך הבטן, ניתן להבחין באתר זיהום ברגישות כל עוד יש דלקת בקיבה HP. לאחר נטילת 75 מ ג 13 ג-אוריאה בעל פה במשך 30 דקות, ניתן לבחון את הנושאים עם תוצאות אמינות פשוט לוקח נשימה. אם רק לצורך זיהוי של ה פילורי, בשיטה זו ניתן למנוע את אי הנוחות של רכישת רירית קיבה לאבחון על ידי גסטרו היקף, ולכן ניתן גם להכרה בינלאומית כמו תקן הזהב לאבחון של Hp.


מבחן 13 ג-שתנן באמצעות ספקטרומטר מסה של יחס איזוטופ של גז היא שיטה כדי לזהות את כמות CO2 נשימה לקביעת רמת Hp בגוף האדם עם התווית על-ידי 13C אוריאה כמו המשדרים סמך מאפיינים הפירוק של Hp אוראז אנדוגני-אוריאה. מכיוון אוראז שקיים בחיידק HP, זה לפרק את 13 ג-אוריאה נבלע לתוך 13CO2 בבטן, אשר יהיה נספג דרך מערכת העיכול כדי להגיע אל מחזור הדם ריאתי, ואז כשהבטן סחוטה עם נשימה. כל עוד אנחנו אוספים את הגז בריכוז, לבדוק את התוכן של התווית על-ידי 13 ג CO2, ניתן לקבוע במדויק עם HP זיהום או לא [6]. עבור אנשים ללא זיהום של HP, 13 ג-שתנן לא להיות מפורקת בבטן, שוחרר רק דרך מערכת השתן, ללא זיהוי בכל נשימה. אבל הגזים בריכוז מחולים עם HP זיהום יזוהו עם 13CO2.


ספקטרומטר אינפרא מורכב של גלאי 12CO2 ו- 13CO2 עם סלקטיביות גבוהה. הזיהוי מבוסס על קליטת CO2 ספציפי מספקטרום אינפרא-אדום תחת הגל בין 2-8um. באמצעות שיטות מתמטיות בעיצובים אופטי מיוחד, ספקטרומטר אינפרא-אדום מפחית את ההפרעה ההדדית בין 13CO2 לבין 12CO2, משפר את הדיוק מדידה תוך הקפדה על הדיוק של המערכת. יתר על כן, על מנת להבטיח את הדיוק של המערכת, אמצעי בידוד חום משמשים במהלך המחקר.


שתי השיטות ושל גז איזוטופ יחס ספקטרומטר מסה ספקטרומטר אינפרא-אדום יש עקביות טוב, כמו גם עם רגישות גבוהה, הדיר, אשר מיטיבה עם כמויות גדולות של דרישות גילוי קליני, כדאי מחקרי המשך וסיומת.