אבחון רמת הדיוק של בדיקת אלכוהול 13 ג-שתנן עבור ילדות הליקובקטר פילורי זיהום

- May 23, 2016-

אצל ילדים, הליקובקטר פילורי הוא חשב לשחק תפקיד חשוב בפתוגנזה של גסטריטיס כרונית ומחלת כיב פפטי, במיוחד כיב התריסריון. ח פילורי התייחס גם כגורם סיכון אפשרי של מחלות ילדים נפוצות כגון אנמיה deficiency ברזל או אטופיק דרמטיטיס.


בדיקות ביופסיה כולל היסטולוגיה, מבחן אוראז והתרבות היה בשימוש נרחב: הם אינם אמינים בדרך כלל בדיקות אבחון עבור זיהום הליקובקטר פילורי. עם זאת, בדיקות אלה הינם פולשניים, עשוי להציג תוצאות שליליות שגויות אצל חלק מהחולים כי קולוניזציה של האורגניזם אינה אחידה מדי פעם בבטן.


מצד שני, בין בדיקות לא פולשנית, סרולוגיה נמצאה להיות פחות אמין בילדים מאשר במבוגרים, הבדיקה אנטיגן בצואה היא עדיין נחקר תועלתו קליניים אצל ילדים. עוד בדיקה לא פולשנית, בדיקת אלכוהול 13 ג-אוריאה (בעצמך), פותחה, לימודי מבוגרים הדגימו רגישות גבוהה בעלת specificity לאבחון זיהום הליקובקטר פילורי פעיל. כי בדיקה זו משתמשת אוראז פעילות של ח פילורי בקיבה שלם, ניתן יהיה להתגבר על הבעיה של קולוניזציה אחידה.


יתר על כן, מאחר 13 ג הוא איזוטופ יציב, nonradioactive, ג 13-בעצמך יהיה שיטה מתאימה אצל ילדים. נעשו מספר מחקרים על 13 ג-בעצמך אצל ילדים מציע דיוק האבחון בשביל הזיהום.