מערכת העיכול הפרעות במהלך ההריון

- Jul 29, 2016-

קלה עד מתונה במערכת העיכול מזוהה בדרך כלל עם בחילות והקאות מסבך כ-50% מההריונות, שהוא מצמצם באירועים חברתיים ואיכות החיים של נשים במהלך הריון מוקדם. רוב הסימפטומים לפתור על ידי תוספת נוזלים וויטמינים, כמו גם בשינויים תזונתיים. על 0.3% - 2% מהנשים בהריון סובלות מ Hyperemesis Gravidarum (HG) המאופיינת חמור וממושך הקאות כי לעתים קרובות התוצאות התייבשות, חוסר איזון אלקטרוליטי, ketonemia, ketonuria, ירידה במשקל. התייבשות והפרעות בסיס חומצה עלול להוביל לפציעה הכליות ואת הכבד. חולים אשר באה לידי ביטוי רציף ירידה במשקל, הפרעות אלקטרוליט עלולים להיות בסיכון גדילה, חריגות העוברי של הלידה neonatal ירידה במשקל. הופעת התסמינים במערכת העיכול הוא תמיד במהלך השליש הראשון, אבל HG ועשוי להימשך לאורך כל ההיריון. האטיולוגיה של כספית, ניתן עדיין נותר עלום, שנראה multifactorial, וייתכן שהוא תוצאה סופית של תנאים שונים שאינם קשורים. ואכן, הטיפול מתבצע על בסיס סימפטומטי. בפרט, גורם פסיכולוגי, תפקוד מערכת העיכול, אי התאמה גנטית גורמים האנדוקרינית, גורמים חיסוניות, חוסרים תזונתיים היה נחשב חלק ממנגנון פיפטות שבבסיס HG.

הקשר חיובי משמעותי בין HG ו ח פילורי זיהום הוכח על ידי שליטה במקרה מספר מחקרים, בסקירה שיטתית של מחקרים קודמים שליטה במקרה 14, Golberg et al מצאו שכיחות גבוהה יותר של כספית הפילורי-נגוע נשים בהריון מאשר uninfected אלה. למרות שיעור seropositive גבוה אצל נשים בהריון עם תסמינים במערכת העיכול חמור במהלך ההריון מוקדם, נמצאה שום קורלציה בין seropositivity לבין סימפטומים קליניים או משך הזמן שלהם. אחד החוקרים שירין ועמיתיו דיווחו על שיוך בין ה הליקובקטר פילורי , מתון הקאות במהלך ההריון מוקדם אבל לא עם תסמינים במערכת העיכול בהמשך ההריון. מחקרים שבוצעו על ביופסיה אנדוסקופית של רירית הקיבה הוכיח כי חומרת הסימפטומים במערכת העיכול בשלבים המוקדמים של ההריון עשויה להיות קשורה הצפיפות של ה פילורי בתוך האפיתל קיבה. בנוסף, שני הדו חות הראה כי טיפול להכחדת ח פילורי מפחית את חומרת HG.

הוצע כי הפחתה של ייצור חומצת קיבה במהלך ההריון מוקדם כתוצאה ההצטברות. המוגברת בנוזלי הגוף של האישה, הורמונים סטרואידים שינויים וסובלנות אוטואימונית יכול להוביל את ההפעלה של כמוס ח פילורי זיהום, אשר יכול להחריף התסמינים בחילות והקאות.