ח פילורי זיהום

- Dec 02, 2016-

ח פילורי זיהום

נכתב על ידי מכללת הלן Cafasso ג'אקלין


מהוח פילוריזיהום?

ח פילורי. עומדים חיידקים בצורת ספירלה גדלים במערכת העיכול, יש נטייה לתקוף את הקיבה.ח פילוריזיהומים הם בדרך כלל לא מזיק, אבל הם אחראים המכריע של כיבי קיבה, המעי הדק.

ח פילוריהיא ש-ofbacteriathat סוג נפוץ בדרך כלל מדביק את הבטן. הם עשויים להיות נוכח יותר ממחצית מכל האנשים בעולם, על פימאיו קליניק. "H" שם הוא קיצורהליקובקטר. "Helico" פירושו ספירלה. החיידקים נמצאים בצורת ספירלה.

ח פילוריבדרך כלל להדביק את הבטן במהלך הילדות. זיהומים עם זן זה של חיידקים בדרך כלל לא גורם סימפטומים, הם יכול להוביל למחלות אצל אנשים מסוימים, כולל כיבים פפטי, מצב דלקתי בתוך הבטן המכונה גסטריטיס.

ח פילורימותאמים לחיות בסביבה הקשה, חומצי של הקיבה. חיידקים אלה ניתן לשנות בסביבתם, להפחית חומציות שלה אז הם יכולים לשרוד. צורתח פילורימאפשר להם לחדור רירית הקיבה שלך, איפה הם מוגנים ע י ריר, תאי המערכת החיסונית של הגוף אינם מסוגלים להגיע אליהם. החיידקים יכולים להפריע את התגובה החיסונית שלך ולהבטיח כי הן לא מושמדות. זה יכול להוביל לבעיות קיבה.

למצוא פנימי לידך»

מה גורםח פילוריזיהומים?

Causes

עדיין לא ידוע בדיוק כיצדח פילוריזיהומים להתפשט. החיידקים חיו ביחד עם בני האדם במשך אלפי שנים. דלקות נחשבים להפיץ מפיו של אדם אחד למשנהו. הם עשוי גם להיות מועבר מן צואה בפה. הדבר עלול לקרות כאשר אדם לא לשטוף הידיים היטב לאחר שימוש בשירותים.ח פילורייכול להתפשט גם באמצעות מגע עם מזון או מים מזוהמים.

החיידקים הם האמינו לגרום לבעיות קיבה כשהם חודרים רירית של הקיבה ריריות, לייצר חומרים המנטרלים את חומצות הקיבה. זה הופך את התאים קיבה לפגיע יותר חומצות קשים. חומצה בקיבה,ח פילורייחד מגרים את רירית הקיבה, עלול לגרום פצעים או כיבים פפטי הקיבה או התריסריון, המהווה החלק הראשון של המעי הדק שלך.

מי נמצא בסיכוןח פילוריזיהום?

Risk Factors

ילדים נוטים יותר לפתחח פילוריזיהום. הסיכון שלהם הוא גבוה בעיקר בגלל חוסר היגיינה.

הסיכון שלך בשביל הזיהום תלויה חלקית את הסביבה ואת תנאי החיים. הסיכון הוא גבוה יותר אם אתה:

 • לחיות במדינה מתפתחת

 • לשתף אחרים אשר נגועים דיורח פילורי

 • גרים בדיור צפוף

 • אין גישה מים, אשר יכול לעזור לשמור על אזורים נקי ונטול חיידקים חמים

עכשיו מובן כי כיבים פפטי לא נגרמים על ידי מתח או עתיר חומצה אכילת מזונות, אך הם למעשה אתה הנגרמת על ידי חיידקים מסוג זה. כ-10 אחוזים של אנשים נגועיםח פילורילפתח כיב פפטי, על פימאיו קליניק. שימוש ארוך טווח תרופות אנטי דלקתיות לא סטרואידיות (NSAIDs) גם מגביר את הסיכוי לחלות כיב פפטי.

מה הם הסימפטומים שלח פילוריזיהום?

Symptoms

רוב האנשים עםח פילוריאין תסמינים כלשהם.

כאשר הזיהום מוביל אולקוס, הסימפטומים עשוי הכאב includeabdominal, במיוחד כאשר הבטן ריקה בלילה או שעות ספורות לאחר ארוחות. הכאב מתואר כאב מכרסם, זה יכול לבוא וללכת. לאכול או לקחת סמים נוגד חומצה עשויות להקל על הכאב הזה.

אם יש לך סוג זה של כאב או כאב חזק זה לא נראה ללכת משם, עליך לבקר את הרופא שלך.

יש מספר תסמינים אחרים עשויים להיות מעורב בוח פילוריזיהום, כולל:

 • לגהק מופרז

 • מרגיש מנופח

 • בחילות או הקאות

 • חוסר תיאבון או אנורקסיה

 • אובדן משקל לא מוסבר

 • הנשימה המגעילה

עם זאת, אלו תסמינים שכיחים שיכולים להיגרם על ידי מצבים אחרים. חלק מן התסמינים שלח פילוריזיהום מנוסים גם על ידי אנשים בריאים. תסמינים אלה הם נפוצים, אך אם מישהו מהם להתעקש או אתה דואג להם, זה תמיד הכי טוב לפנות לרופא. אם אתה מבחין דם או צבע שחור צואה או קיא, עליך להתייעץ עם הרופא שלך.

איך?ח פילוריזיהומים מאובחן?

Diagnosis

הרופא ישאל על היסטוריה משפחתית של המחלה וההיסטוריה הרפואית שלך. הקפד לספר לרופא על כל התרופות שאתה לוקח, לרבות כל ויטמינים או תוספי מזון. אם אתה חווה תסמינים של כיב פפטי, הרופא שלך כנראה ישאל אותך במיוחד על שימושך NSAIDs, כגון איבופרופן.

הרופא שלך עשוי לבצע גם הרבה בדיקות ופרוצדורות אחרות כדי לעזור לאשר את האבחנה שלהם:

בדיקה גופנית

במהלך בדיקות, הרופא יבחן את הבטן כדי לבדוק סימני נפיחות, רגישות, או כאב. הם הקשיבו גם קולות בתוך הבטן.

בדיקות צואה

דגימת צואה עשוי להיות נחוץ כדי לבדוק סימניח פילוריבצואה שלך. הרופא שלך ייתן לך מיכל לקחת הביתה עם תפוס ולאחסן מדגם של השרפרף שלך. ברגע שתחזור המכולה הרופא המטפל, הם ישלחו את הדגימה למעבדה לבדיקה.

בדיקות נשימה

אם יש לך מבחן נשימה, לבלוע תכשיר המכילים אוריאה. אםח פילוריחיידקים נוכחים, הם ישחררו אנזים אשר מתקלקלת הצירוף הזה ישחרר פחמן דו-חמצני, אשר מכשיר מיוחד ואז מגלה.

אנדוסקופיה

אם יש לך אנדוסקופיה, הרופא שלך תגרום להוספת כלי ארוך, דק הנקראת אנדוסקופ לתוך פיך ולמטה הקיבה או התריסריון. מצלמה המצורפת ישלח תמונות חזרה על צג עבור הרופא שלך להציג. אזורים חריגים ייבדקו, כלים מיוחדים עם אנדוסקופ ייקח דגימות מאזורים אלה אם זה הכרחי.

מה הם הסיבוכים שלח פילוריזיהומים?

ח פילוריזיהומים יכול להוביל לכיב פפטי, אך הזיהום או בכיב עצמו יכול להוביל לסיבוכים רציניים יותר. אלה כוללים:

 • דימום פנימי, אשר יכול לקרות כאשר כיב פפטי פורצת דרך כלי הדם שלך

 • חסימה, אשר יכול לקרות כאשר אולקוס חוסם את האוכל מלעזוב את הבטן שלך

 • ניקוב, אשר יכול לקרות כאשר אולקוס פורצת דרך דופן הבטן שלך

 • דלקת הצפק, אשר הוא זיהום של הצפק או הציפוי הפנימי של חלל הבטן

מחקריםמראים כי אנשים נגועים יש גם סיכון מוגבר של אדנוקרצינומה של הקיבה, אשר הוא סוג של סרטן הקיבה. בעוד הזיהום הוא גורם מרכזי של סרטן הקיבה, רוב האנשים נגועח פילורילעולם לא יפתחו סרטן הקיבה.

איך?ח פילוריזיהומים מטופלים?

Complications

אם יש לךח פילוריזיהום זה לא גורם לך בעיות ואתה לא בסיכון מוגבר של סרטן הקיבה, הטיפול אינם מציעים יתרונות כלשהם.

סרטן, יחד עם תריסריון קיבה, כיבים בקיבה, הוא משויךח פילוריזיהום. אם יש לך קרובים עם סרטן הקיבה או בעיה כגון קיבה או כיב התריסריון, הרופא שלך עשוי לרצות לקבל טיפול. הטיפול יכול לרפא אולקוס, זה עשוי להפחית את הסיכון לפתח סרטן הקיבה.

תרופות

בדרך כלל יהיה עליך לקחת שילוב של שני סוגי אנטיביוטיקה שונים, יחד עם תרופה נוספת, אשר מפחית את חומצת הקיבה שלך. להורדת חומצת הקיבה מסייעת האנטיביוטיקה לעבוד ביתר יעילות. טיפול זה ולעיתים מתייחסים אליה כאל טיפול משולש.

תרופות המשמשות בטיפול טיפול משולש כוללים:

 • clarithromycin

 • מעכבי משאבות פרוטונים (PPI), כגון pantoprazole (Prevacid), esomeprazole (Nexium), pantoprazole (Protonix) או rabeprazole (AcipHex)

 • מטרונידזול (במשך 7 ל-14 ימים)

 • אמוקסיצילין (במשך 7 ל-14 ימים)

הטיפול עשוי להשתנות בהתאם העבר הרפואי שלך, אם יש לך אלרגיות כלשהן של תרופות אלו.

לאחר הטיפול, יהיה לך מבחן המעקבח פילורי. ברוב המקרים, סיבוב אחד בלבד של אנטיביוטיקה יש צורך לנקות את הזיהום, אך ייתכן שיהיה עליך לקחת יותר, באמצעות תרופות שונות.

אורח חיים ותזונה

יש s אין ראיות כי המזון והתזונה לשחק תפקיד למניעתם או גרימת מחלת כיב פפטי אצל אנשים נגועיםח פילורי. עם זאת, מאכלים חריפים, אלכוהול, עישון עלול להחמיר כיב פפטי ולמנוע ריפוי כראוי.

מה עלי לצפות בטווח הארוך?

Treatment

עבור אנשים רבים נגועח פילורי, זיהומים שלהם לא לגרום קשיים כלשהם. אם אתה חווה תסמינים, טיפול, outlook שלך לטווח ארוך הוא בדרך כלל חיובי.

עבור מי לפתח מחלות הקשורותח פילוריזיהום, outlook תיקבע על הבעיה, תוך כמה זמן מאובחנת ועל איך הוא מטופל. ייתכן שיהיה עליך לקחת סיבוב אחד או יותר של טיפול כדי להרוגח פילוריחיידקים. אם הזיהום קיים עדיין אחרי סיבוב אחד של טיפול, כיב פפטי יכול לחזור, או, במקרים נדירים יותר, סרטן הקיבה יכול לפתח. מעט מאוד אנשים נגועיםח פילורייפתחו סרטן הקיבה. עם זאת, אם יש לך היסטוריה משפחתית של סרטן הקיבה, כדאי בדיקה, טיפולח פילוריזיהום.