הליקובקטר פילורי ומחלות Extragastric

- Sep 27, 2016-

הליקובקטר pyloriand מחלות Extragastric

  • פרנצ'סקו Franceschi,

  • Annalisa טורטורה,

  • ג'ובאני Gasbarrini,

  • אנטוניו Gasbarriniהביטויים extragastric מייצגים אכן אחד הנושאים הכי מרתק ומושך של כל תולדותהליקובקטר פילורי. למעשה, מספר ביקורות מתפרסמים בנושא זה מדי שנה, רק כדי להוכיח את הריבית גבוהה של חוקרים מכל העולם. באופן דומה, יש גם עניין גדול כמה חיידקים להלחין את microbiota בטן כגורם אפשרי שונים במערכת העיכול (GI) או מחלות העיכול במיוחד;H.pyloriייתכן אכן מייצגות, בהקשר זה, אחד הדגמים הטובים ביותר של האינטראקציה מארח-בקטריאלי, ובכך לפתוח את הדרך עבור מחקרים חדשים על עצמו את התפקיד של חיידקים של GI בדרכי במחלות שונות, אפילו מחוץ לסביבת gastroduodenal. מאמר סקירה מכוונת סיכום המחקרים הרלוונטיים ביותר שפורסם בנושא זה החל במרץ 2013 ועד אפריל 2014.

מחלות לב וכלי דם

מספר מחקרים פורסמו בנושא זה בשנה האחרונה. יוז etal. הראה את המופע של ירידה והמצוות השכיחות של התקפי לב והן וכיב במדגם הצבאי של נושאים נולד בסביבות 1930. המחברים העריך כי כמו כיב התריסריון קשורה חזקH.pyloriזיהום, הירידה בו-זמני של התקפי לב יכול להיות בגלל ההפרעות עםH.pyloriלא מניעה. בזמן הדלקת הוכח לשחק תפקיד מפתח destabilization של הפלאק טרשת עורקים, נקגאווה etal. הראו כי רמות גבוהות של IL-6 serologic קשורים באופן משמעותי עםH.pyloriזיהום, יכול להשמיע a תפקיד in מחלת לב איסכמית (IHD). במחקר דומה, Figura etal.reported גבוה במחזור רמות של IL-6, B-סוג פפטיד natriuretic, סמן של אי ספיקת לב, חולים עם מחלת עורקים כללית, נגוע על ידי זנים CagA-חיוביות. כדי להדגיש את תפקיד משמעותי של זנים CagA-חיוביות בארגומנט זה, etal איקדה. לאחרונה הראו כיH.pyloriזיהום באופן כללי אינו משויך סיכון של אוטם שריר הלב או שבץ מוחי, בניגוד CagA חיוביות. למעשה, הקשר בין אוטם שריר הלב היה רק (מגמהp=-10), והיה שם אין שיוך הקו. לגבי תפקיד אפשריH.pyloriעל המופע של כמה גורמי סיכון טרשת עורקים, Vahdat etal.described קשר חיובי בין coinfection עםכלמידיה pneumoniaeוH.pyloriויתר לחץ דם חיוניים. תוצאות אלה יחדיו, הדגש התפקיד הפוטנציאלי של זנים CagA-חיוביות להתרחשות של מחלות לב וכלי דם.

Sealy-ג'פרסון etal. הפגינו שאת הנוגדן רמות כדיH.pyloriחזה את שכיחות שבץ באוכלוסיה ארצות הברית-מקסיקו (או: 1.58; 95% CI: 1.09-2.28). לעומת זאת, Laek etal.studied מתאם אפשרי בין הגישה החיובית לגורמי, כגוןC.pneumoni,H.pylori,cytomegalovirus, וירוס הרפס סימפלקס, וירוס הפטיטיס A, ואת העורק סידן (CAC) אבל עם ממצאים שליליים.

סוכרת

תפקיד אפשרי שלH.pyloriסוכרת מחלת (DM) כבר [ובדוקים באופן מלא12]. מחקר מסין דיווח זה כרוניH.pyloriזיהום קשורה באופן משמעותי עם רמות גבוהות של מסוכרר A1c? המוגלובין-טרוטרס וסוג 2 מיט בחולים מעל (הישן 65yearsp=-001) וירידה רמות אינסולין, אינסולין ורגישות במקצועות תחת 45years (הישןp=-05). יאנג etal. עוד דיווחה קשר משמעותי ביןH.pyloriזיהום, מיט (או: 1.42 ג ' יגה, 95% CI: 1.01 – 2.01), אבל לא עם prediabetes (או: 1.02, 95% CI: 0.77 – 1.36 אינץ '). מעניין, את תפקיד אפשרי שלH.pyloriבסיבוכים של DM גם נחקר. מטא אנליזה על ידי וואנג etal. הראה את הקשר האפשרי ביןH.pyloriאת הסיכון כלייתית (RR: 1.35, 95% CI: 1.06 – 1.73), נוירופתיה היקפית (RR: 1.73, 95% CI: 1.03-1.40), במיוחד בחולים אסיה. תוצאות דומות התקבלו במחקר דומה מציג מתאם חיובי ביןH.pyloriזיהום, כלייתית בחולים DM. מצד שני, יש מחברים למצוא תוצאות שליליות. Vafaeimanesh etal., למעשה, לא מצא שום קורלציה ביןH.pyloriרמות זיהום, סרום של אדיפונקטין, סימן adipocyte לפעול, בחולים עם מיט, למרות מידת עמידות לאינסולין היה גבוה משמעותית בחולים נגועים. Jafarzadeh etal.reported דומהH.pyloriשיעור ההידבקות בין סוג 2 מיט nondiabetic שולטת (76% לעומת 75%), בעוד אנטי-H.pyloriאג כייל נוגדנים היה גבוה משמעותית בנושאים nondiabetic לעומת חולים DM (131.63±11.68 לעומת 54.43±4.50U/mL,pandlt;. 0001). Haeseker etal.did לא להפגין כל קשר חיובי ביןH.pyloriזיהום, מיט, בניגוד וירוסים מסוימים כגון EBV ו- HHV6, בעוד Vafaeimanesh etal.showed את זהH.pyloriמיגור אין תפקיד בבקרה על גליקמיה בחולים מיט 2 סוג. באופן דומה, וואדה etal.found את זהH.pyloriמיגור לא השפיע על הבקרה הגליקמית בחולי יפני עם סוג 2 מיט, לפחות במהלך תקופת תצפיתיים 6 חודשים.

Neurological מחלות

מחקר הראה ערך ניבוי חיובי משמעותי של רמת נוגדנים נגדH.pyloriוקו באוכלוסיה המקסיקנית (או: 1.58; 95% CI: 1.09-2.28). באופן דומה, קטן etal. הראו בבירור כי הנטל הזיהום נגרם על ידיC.pneumoniae,H.pylori, CMV, HS1 ו- HS2 באופן משמעותי מעלה את הסיכון לשבץ, פוגע הופעות קוגניטיבית נמדדת בחינת מצבו הנפשי-מיני. להפך, לבצע ניתוח פרוספקטיבי בנושאים 9895 הראה יחס הופכי בין ביןH.pyloriמצב וקו התמותה.

שני מחקרים העריכו גם את התפקיד שלH.pyloriעל דמנציה. הואנג etal.reported את זהH.pyloriהזיהום עשוי להגדיל את הסיכון לפתח דמנציה מחלת אלצהיימר שאינו על-ידי 1.6-fold. באופן דומה, צ'אנג etal.showed את זהH.pyloriמיגור בחולים עם מחלת אלצהיימר קשורה עם ירידה התפתחות דמנציה, דיווחה, כי על Beydoun etal.clearlyH.pyloriseropositivity קשורה קוגניציה המסכן בקרב מבוגרים בארה ב.

לגבי טרשת נפוצה (MS), Mohebi etal.found שכיחות נמוכה יותר של MS בחולים עםH.pylori, ובכך מציע הגנתי ולא תפקיד שלילי שלH.pyloriעל זה מחלה נוירולוגית. תוצאות דומות דווחו על ידי רב etal. בנוגע MS בחולים הסינית, אף-על-פי קשר חיובי עם neuromyelitis אופטיקה (NMO), עם רמות גבוהות יותר של AQP4, סימן NMO, הוכח בבירור.

מחלות hematological

אנמיה מחוסר ברזל

התפקיד שלH.pyloriזיהום באנמיה מחוסר ברזל לא מוסברת (אידה) כבר אושרה. מחקר הראה כי בעת שכיחותH.pyloriבחולים עם אידה הוא גבוה יותר בהשוואה כי של האוכלוסייה הכללית, 64-75% מהחולים דיווחו על להיעלמותן של אידה לאחרH.pyloriלא מניעה. מחקר מאת קיירוז etal. בבירורH.pyloriזיהום כמנבאת של קשירת ברזל נמוכה של המוגלובין אצל ילדים באמריקה הלטינית, והוא היה קשור עם הערך corpuscular הממוצע נמוך (MCV), המוגלובין corpuscular רשע (MCH). מחקר אחר מתבצע על חולים מבוגרים עם ברזל-חסיני אש אנמיה או אידה הראה זאתH.pyloriעשויים להיחשב כגורם אידה ב- 38.1% של החולים, במיוחד בנשים לאחר גיל המעבר. מאמר של Carbotti etal. דיווח על קשר משמעותי בין pangastritis, מחסור בברזל, אידה, תת ספיגה של תירוקסין, לפיכך הוכחת כי סוג הנזק היסטולוגית קיבה הוא מכריע להפלות המאפיינים הקליניים שלH.pylori-הקשורים במחלות. בדומה לכך, מחקר מאת חאמד etal.found הבדל בין חולים נגועים noninfected לגבי המופע של עיקול, אנמיה, כמו גם חלוקה שונה של תנאים אלה בקרב מטופלים עם דפוסים שונים היסטולוגית. מעניין, Nashaat etal.showed זה התגובה ברזל טיפול בחולים עם אידה ובליH.pyloriהזיהום היה גבוה משמעותית מאשר בחולים עם זיהום פעיל. על מנת לחקור באופן יסודי יותר את המנגנונים מאחורי הקשר הזה, etal.studied עזב התפקיד של hepcidin, הרגולטור הומאוסטזיס ברזל מערכתית, להראות את זהH.pyloriזיהום upregulates שלה סרום רמות, ובכך attenuating את התגובה לטיפול ברזל אצל ילדים עם אידה. תוצאות דומות דווחו גם על-ידי Ozkasap etal.who הוכיח את זהH.pyloriמיגור מפחית באופן משמעותי את רמות נמוכות של hepcidin, כנראה על ידי הגדלת ההיענות לטיפול ברזל. מצד שני, קים etal.did לא מצא כל קשר משמעותי ביןH.pyloriרמות זיהום, סרום של prohepcidin, בעוד זו סמן ירדו בחולים עם הקבה. לבסוף, התוצאות של מחקרים שנעשו לאחרונה שלושה לא תמכו בכל הקשר ביןH.pyloriזיהום, אידה; עם זאת, המופע של הטיות מסוימים, כמו ההגדרה המדויקת של אידה או העדר מידע על אודות הדפוסים היסטולוגית קיבה ספציפי המוצג על ידי החולים, עשוי, לדעתנו, להשפיע על התוצאות של מחקרים שבוצעו בנושא חשוב זה.

ארגמנת היווצרות קרישי אידיופתית

התפקיד שלH.pyloriעל ארגמנת היווצרות קרישי אידיופטית (ITP), דרך האפנון של יתרת קולטן Fcγ ומונוציטים/מקרופאגים או מנגנוני המולקולארית בין טסיות,H.pyloriפפטידים, מוגדר היטב. מחקר על-ידי Payandeh etal. ברור דיווחו על השפעה מיטיבה משמעותית שלH.pyloriמיגור בחולים עם טרומבוציטופניה קלה, אך תגובה המסכן בחולים עם חמור תכעסי-cytopenia צוין. במחקר דומה, Teawtrakul etal.showed טסיות משמעותי לספור תגובת כ-80% מהמבוגרים עם ITP אחריH.pyloriמיגור תוך זמן החציוני של 4months. עם זאת, יש מחברים דיווחו על ממצאים שליליים. שמשון etal.did לא מופע לספור כל הבדל משמעותי בין חולים נגועים noninfected בדבר של טסיות, בזמן etal.reported גן שכיחות נמוכה שלH.pyloriדלקת בחולים עם ITP והיעדר כל השפעה משמעותית שלH.pyloriמיגור בספירה טסיות. ההבדלים בתוך ההגדרה של ITP עשוי להיות הגורם של ממצאים אלה, לפחות לדעתנו.

מחלות אוטואימוניות

מטא אנליזה על ידי שי etal.conducted על חולים עם מחלה אוטואימונית בבלוטת התריס (ATD) דיווחו על תפקיד משמעותי שלH.pyloriבתוך Graveand #39; של מחלות (GD), יותר מאשר ב- Hashimotoand #39; s בלוטת התריס (HT), עם סיכון מוגבר נוספים במקרה של זיהום שנגרמו על ידי זנים CagA-חיוביות. עוד מחקר Aghili etal.reported אפידמיולוגיים קשר משמעותי ביןH.pyloriזיהום, HT בחולים מאיראן. באופן דומה, Zekry etal.demonstrated קשר משמעותי ביןH.pyloriזיהום, תירואידיטיס אוטואימונית בחולים שנפגעו סוג 1 DM. אדם מעניין נוסף הראו בבירור קשר משמעותי בין GD, הגישה החיובית CagA, ושלילי הלע-DQA1 0201 או 0501 הלע-DQA1 חיובי. לבסוף, Jafarzadeh etal.reported רמות גבוהות יותר סרום של שגרונית נוגדנים antinuclear בH.pylori-נגוע בחולים עם מחלת כיב פפטי, ובכך מציע כי זיהום זה אולי תורם המופע או אפילו החמרה של מחלות אוטואימוניות מסוימות.

מחלות כיס המרה

מאמר סקירה מאת Li etal.postulated קשר אפשרי ביןH.pyloriזיהום, ללא-אלכוהול מחלת כבד שומני (NAFLD). בנושא זה, Jamali etal. חקר את תפקיד אפשריH.pyloriזיהום על המופע ועל התקדמות של NAFLD; עם זאת, התוצאות היו שליליות. לעומת זאת, Sathar etal.reported קשר משמעותי ביןH.pyloriזיהום, פורטל gastropathy עם יתר לחץ דם בקרב חולי זה קשה וחיוור. מעניין, את הניהול של הטיפול eradicating בH.pylori-מטופלים חולה איידס חיובי גרמה לשיפור משמעותי של אנצפלופתיה כבדית, אף-על-פי התוצאות בנושא זה הן לא חד משמעי, בגלל ההבדלים בין מחקרים שונים בנושא מתודולוגיה ועיצוב. למרות זאת, ג'יאנג etal.have הראו כי זה קשה וחיוור חולים עםH.pyloriזיהום יש רמות אמוניה בדם גבוהות יותר, לעומת נושאים noninfected.

סקר etal.reported מופע גבוה יותר של גושים זה קשה וחיוור, פיברוזיס בכבד בחולים coinfected עםH.pyloriבזכות. מעניין,H.pyloriה-DNA מזוהה ברקמת הכבד מחולים עם קרצינומה hepatocellular (HCC). לגבי הנושא הזה, וואנג etal.reported קשר משמעותי ביןH.pyloriזיהום, סיכון מוגבר של מוות מסרטן בכבד הכפריים תושבי סיני. למרות זאת, גארסיה etal. דיווח על קשר שלילי ביןH.pyloriHCC במודל של עכברים הטרנסגניים של בזכות, להשאיר. את נושא זה להערכה נוספת פתוחה.

מספר מחקרים אף חקר את תפקיד אפשריH.pyloriמחלות דרכי המרה. Boonyanugomol etal.demonstrated את זהחטיבתיפתוגניות האי (PAI) הוא לקדםH.pyloriהפנמה בתאי cholangiocarcinoma (המרכז לאמנות עכשווית) עם רמות מופחתת באופן משמעותי של NF-κB ההפעלה והייצור IL-8 על ידי אותם התאים, ובכך לפתוח את הכביש עבור תפקיד אפשרי שלH.pyloriכמה מחלות דרכי המרה. בנוגע cholangiocarcinoma, המוגדר קשר חיובי עם כמה תנאים, כולל סוכרת, מחלת המעי הדלקתי של כיב פפטי הנגרם על ידיH.pylori, הוא גורם סיכון ידוע. בנושא זה, שא etal.performedמטא-אנליזה מציג קשר חיובי ביןהליקובקטרמינים, cholangiocarcinoma.


מחלות המעי הגס והלבלב

מחקר חדש הראה כי גסטריטיס הקשורות ofH.pylori פעילות קשורה הסיכון לסרטן המעי הגס (CRC). צ'ן etal., במטא אנליזה הוכיחה thatH.pyloriinfection אכן מגדיל את הסיכון של המעי הגס אדנומה ו אדנוקרצינומה (או: 1.49; 95% CI: 1.30 – 1.72). אורלי הורוביץ etal. דיווח של איגוד משמעותית betweenH.pyloriinfection ו- CRC והן הסיכון לסרטן קיבה. באופן דומה, נאם etal.demonstrated שיש חולים עם CRC באופן משמעותי higherH.pyloriprevalence לעומת פקדים, גם לאחר התאמה עבור משתנה מתערב גורמים כגון גיל, מין, BMI, HbA1c הכולסטרול הכללי. היווצרות פוליפ הוא גם מושפע לא רק byH.pyloriinfection, אלא גם CagA חיוביות של הזנים, אף-על-פי נתונים אלה לא אומת במחקרים כל. בנוגע מנגנונים פתוגניים מאחורי העמותה, hypergastrinemia לא להגביר את הסיכון של כל ניאופלזיה חוקן, בעוד seropositivity לכל specificH.pyloriproteins 5, כלומר, היי, הרולד HP231, HP305, נאפה, HcpC, הוכח לשייכו עלייה 60 – 80% יחס הסיכויים עם תפקיד מסויים עבור seropositivity ואקה, במיוחד עבור התחלה מוקדמת של סרטן בשלב מאוחר.

לגבי סרטן הלבלב, מחקר על ידי Risch etal.reported פחות סיכון סרטן הלבלב במקרה של חיוביות CagA, תוך סיכון מוגבר נצפתה ב CagA-שליליH.pyloriנושאים seropositive.

מחלות אחרות

H.pyloriזיהום הוכר כגורם פתוגניים פוטנציאלי עבור מחלות הקשורות להריון. זנים CagA-חיוביות נמצאו להיות נפוץ יותר אצל נשים עם בלתי מוסברים, חוזרים ונשנים אובדן הריון מוקדם לעומת אלו עם הפלה פספסתי יחיד. תפקיד שלH.pyloriב hyperemesis gravidarum גם יש כבר שמהווה; שבן etal. דיווח על קשר משמעותי ביןH.pyloriהגישה החיובית והתדירות של הקאות.

יש מחברים חקרה את תפקיד אפשריH.pyloriמחלות בדרכי הנשימה. שיווה etal.described קשר חיובי בין מחלת כיב פפטי.H.pyloriזיהום, מחלת ריאות חסימתית כרונית. מחברים אחרים דיווחו על שיוך אפידמיולוגיים ביןH.pyloriזיהום וסרטן הריאות, עם סיכון יחסי המשוער ועד 1.24 17.78. במחקר אחר שנערך על ילדים שעברו ניתוח היפרטרופיה adenotonsillar הראה הנוכחות שלH.pyloriעל כמעט כל דגימות, עם שכיחות גבוהה של זנים VacAs1bm2.

לבסוף, מחקר על ידי דאנג etal. על חולים נגועים חריפה chorioretinopathy אידיופטית המרכזית הצפק הראו השפעה חיובית שלH.pyloriחיסול על השיפור של רגישות ברשתית המרכזית. מורטי etal. תיאר קשר משמעותי בין הגישה החיובית CagA, תנועתיות הזרע ואת חיוניות האחוז של זרע עם צורות נורמלי. בנוגע אורטיקריה כרונית, Yoshimasu etal.described אפקט משמעותי שלH.pyloriחיסול על הפוגה קלינית של המחלה דרמטולוגיים.

מסקנות

במהלך השנה האחרונה, מספר מחלות extragastric נחקרו עבור שיוך אפשרי עםH.pyloriזיהום ו/או זנים CagA-חיוביות. קבוצת משנה של ITP, אידה, חוסר ויטמין B12 כבר הוכרו נגרמות על ידיH.pylori. מצד שני, ישנם מספר מחקרים מעניינים על הלב וכלי הדם, כיס המרה, המעי הגס, ומחלות הלבלב, אשר עשוי לסייע לנו טוב יותר להבין את התפקיד של חיידקים במחלות כמה שבו המקור זיהומיות רק בעבר שולית נחשב.