הליקובקטר פילורי והפרעות הקשורות בהריון

- Mar 20, 2017-

הליקובקטר פילורי והפרעות הקשורות בהריון


סימונה קרדופולי, אלסנדו רולפו, טוליה טודרוס


הגשות מקוונות: http://www.wjgnet.com/esps/ bpgoffice@wjgnet.com doi: 10.3748 / wjg.v20.i3.654
העולם J Gastroenterol 2014 21 ינואר; 20 (3): 654-664 ISSN 1007-9327 (print) ISSN 2219-2840 (באינטרנט) © 2014 Baishideng Publishing Group Co., Limited. כל הזכויות שמורות.


תַקצִיר

הליקובקטר פילורי (H. pylori) זיהום נחקר במחלות קיבה גם במהלך ההריון. בפרט, זה חיידק שלילי גרם נראה קשורה hyperemesis gravidarum, צורה חמורה של בחילות והקאות במהלך ההריון.

בעשור האחרון, היחסים בין H. pylori ועוד כמה מחלות קיבה חריף הופיע בספרות. המתאם בין זיהום H. pylori והפרעות הקשורות בהריון התמקדו בעיקר באנמיה של חוסר ברזל, טרומבוציטופניה, מומים בעובר, הפלה, רעלת הריון והגבלת הגידול בעובר.

זיהום H. pylori עשוי להיות בעל תפקיד בפתוגנזה של הפרעות שונות הקשורות להריון באמצעות מנגנונים שונים: דלדול של חומרים זעירים (ברזל וויטמין B12) באנמיה אימהית ומומים בצינור העצבי של העובר; אינדוקציה מקומית או מערכתית של שחרור ציטוקינים פרו-דלקתיים ומתח חמצוני בהפרעות במערכת העיכול והפרעות רעלת הריון; תגובה בין-גזעית ספציפית. נוגדנים pylori ו אנטיגנים מקומי ברקמת השליה ותאי האנדותל (רעלת הריון, הגבלת הצמיחה העובר, הפלה).

מאחר שזיהום H. pylori נרכש ככל הנראה לפני ההיריון, מקובל לחשוב כי שינויים הורמונליים ואימונולוגיים המתרחשים במהלך ההריון עלולים להפעיל את ה- H. pylori הסמוי עם השפעה שלילית לא רק על הבריאות האימהית (חסר תזונתי, פגיעה באיבר, מוות), אלא גם על העובר (גידול לא מספיק, מום, מוות), מתישהו התוצאות ניתן לראות מאוחר יותר בחיים.

נושא חשוב נוסף שעלו החוקרים היה לקבוע האם ניתן להעביר זיהום H. pylori מאם לילד והאם אנטי-אימהי מצד האם. נוגדנים pylori יכול למנוע זיהום של התינוק. מחקרים על שיטות אבחון וטיפול חדשות עבור H. pylori הם לא פחות חשובים, שכן אלה הם נושאים רגישים במיוחד בתנאי הריון.

זה יכול להיות מעניין ללמוד את המתאם האפשרי בין זיהום H. pylori ומחלות אחרות הקשורות להריון של אטיולוגיה לא ידועה, כגון סוכרת הריון, cholestasis מיילדות לידה מוקדמת ספונטנית. מאז זיהום H. pylori ניתן לטפל, ההפגנה של תפקידו הסיבתי בהפרעות הקשורות להריון יהיו השלכות חברתיות-כלכליות חשובות.

© 2014 Baishideng פרסום קבוצת ושות ', מוגבלת. כל הזכויות שמורות.

728px-Cure-H.-Pylori-Naturally-Step-17-Version-2.jpg