הליקובקטר פילורי זיהום מגביר את הסיכון לשבץ איסכמי עוקבות

- May 17, 2016-

הליקובקטר pylori(HP) הוא חיידק גראם שליליים, בצורת ספירלה microaerophilic. HP עשוי להיות זיהום חיידקי לכל החיים של רירית הקיבה אשר נרכשת בעיקר בתקופת הילדות.


HP זיהום (HP-אני) היא זיהום נפוץ אצל בני אדם, השכיחות שלה בקורלציה חיובית עם אוכלוסייה בגיל. Seroprevalence של HP-היה חיובי שנצפתה ~50% מאוכלוסיית העולם, ואת התוצאות הצביעו מספרים גבוהים יותר של HP-אני בפיתוח מאשר במפותחות. ממדים גדולים של אסיה אוכלוסיות, במיוחד האוכלוסיות סינית, יפנית וקוריאנית, נגועים HP. HP-יכול לגרום מחלות שונות, כגון גסטריטיס כרונית, כיב פפטי וסרטן הקיבה. בנוסף, היה HP הקשורים שניהם epidemiologically ו

שאינן קשורות pathogenetically עם טרשת עורקים כלילית, אבל הנתונים על הקשר בין כרונית HP-אני שבץ איסכמי (IS) הם סותרים. שבץ מוחי הוא הגורם המוביל למוות והוא נכות גברים ולא נשים ברחבי העולם, וגם הוא הסוג הנפוץ ביותר של שבץ. זיהוי גורמי סיכון פוטנציאלי היא שיטה יעילה למניעת IS.


. זה מוכיח את כרונית HP-אני משויך באופן משמעותי לסיכון מוגבר של IS, במיוחד nonembolic IS. Anti-HP טיפול יכול להיות השפעה מיטיבה על מניעת IS. משפט פוטנציאליים אידיאלי נוספים, אשר בוחן את השיוך של HP-אני עם IS, הכוללים טיפול אנטיבקטריאלי antiinflammatory, עשוי לספק הוכחה מוחלטת.