כיצד לדעת אם יש לי הליקובקטר פילורי?

- Jun 23, 2020-

איך לדעת אם יש לי הליקובקטר פילורי

be77091a-d019-47ef-86e9-fac1913d1f90-aaron-amat_shutterstock


אנו חולקים את גופנו עם אורגניזמים רבים אחרים, ואחד שאנשים רבים נושאים, לרוב מבלי שהם מודעים לכך, הוא חיידק בשם H.pylorior Helicobacter pylori. טפיל זה חי בבטן ויכול לגרום למספר בעיות עיכול ואולי אף יותר. עם זאת, אנשים רבים גם נושאים אותו מבלי לחוות תסמינים.


H. pylori הוא בצורת ספירלה ומתגורר בדרך כלל ברירית הקיבה. הסימפטומים שלו כוללים בעיות עיכול כמו כאב בוער או אי נוחות (בדרך כלל בבטן העליונה), גיהוק או נפיחות, בחילה, הקאות, או תחושת שובע לאחר אכילת כמות קטנה של מזון.


הנה כמה דברים שכדאי לדעת אם אתה חושב שיכול להיות לך ח 'פילורי, על פי מומחים.


● בעולם המתפתח כמעט כולם מקבלים את H. Pylori במהלך הילדות, אם כי הוא מתחדד ככל שאנשים מתבגרים. מכל סיבה שהיא - פוטנציאלית בגלל היגיינה טובה יותר - זה' ההפך הוא בארצות הברית, עם H. Pylori פחות שכיחות בילדות וכמעט שלא נוהגים לבצע אותה בגיל 60. אז הסיכוי להשיג את זה בשלב מסוים בחיים שלך הוא די גבוה.

● H פילורי יכול לגרום לתסמינים הכוללים כאבי בטן, בחילה, גיהוק, ובמקרים חמורים, כיבי קיבה או סרטן בטן. אם אתה חווה' אתה חווה תסמינים מסוג זה, אתה יכול להעריך האם H. Pylori נבדק באמצעות בדיקת צואה. , בדיקת קולונוסקופיה, בדיקת נשימה או בדיקת דם. בדרך כלל, טיפול זה' אני מטפל באנטיביוטיקה וביסמוט.

● מחקר מתחיל לצאת על ציר מוח-מוח - הקשר בין בריאות העיכול לבריאות הנפש.אם יש לך תסמינים הקשורים לחיידק פילורי, שאל את הרופא שלך על בדיקות. אם לא, אל תתן' לא להזיע אותו; גם אם' הוא התגורר בבטן, הוא זכה' זה בהכרח לא גורם לבעיות כל עוד הבטן שלך בריאה.

201705261648164473945