האם זיהום Helicobacter Pylori גורם סיכון למחלת לב כלילית?

- Mar 21, 2017-

האם זיהום helicobacter pylori גורם סיכון למחלת לב כלילית?


מיהרן רוחה (1), מריאן ניקווארץ (2), זהרה פורמוגאדה (3), קיוואן שירנשאן (4), דאוד דדחה (2), מסעוד פורמוגדות (5)תַקצִיר

רקע: עדיין קיימת מחלוקת לגבי הקשר בין הליקובקטר פילורי (H. pylori) לבין מחלת לב כלילית (CHD). מחקר זה נועד להעריך את הקשר הזה במדגם של האוכלוסייה האיראנית.


שיטות רפואיות ותרופות, כמו גם דגימות דם בצום של 112 חולים רצופים שהיו מועמדים לאנגיוגרפיה כלילית נלקחו ביום צנתור. דגימות דם מהירים שימשו למדידת C-reactive protein (CRP), נגד H. pylori immunoglobulin G (נגד H. pylori IgG) ו- interlukine -6 (IL6). על פי דיווחי אנגיוגרפיה, המשתתפים חולקו לחולים עם n = 62 או ללא CHD (n = 43). כדי להשוות את הקשר בין זיהום H. pylori עם CHD, בדיקות רגרסיה לוגיסטית רב-משתנית שימשו על-ידי התאמת מין וגיל, גיל ומין ועוד היסטוריה של סוכרת (DM), דיסליפידמיה (DLP) ו / או יתר לחץ דם (HTN), CRP מעמד IL-6 ברמה.


תוצאות: 62 חולים עם CHD ו -43 משתתפים ללא CHD נרשמו במחקר זה. הגיל הממוצע של חולים עם וללא CHD היה 62.4 ± 9.5 ו -59.0 ± 10.5 שנים בהתאמה. ניתוח רגרסיה לוגיסטית רב משתנית לאחר התאמת ההיסטוריה של DM ו / או DLP ו / או HTN פלוס מצב CRP ו IL-6 רמת הראו קשר משמעותי של זיהום H. pylori עם CHD (OR 3.18, 95% CI 1.08-9.40).


מסקנות: זיהום H. pylori הוא אחד מגורמי הסיכון האפשריים עבור CHD עצמאית של ההיסטוריה של DM, DLP, HTN, CRP מעמד IL-6 ברמה.


Pylori.png