חיים על הקצה: איך הליקובקטר פילורי שורד בבטן האנושית

- Jul 27, 2016-

חיים על הקצה: איך הליקובקטר פילורי שורד בבטן האנושית


Montecucco, ג.

מאמר בתא מולקולרית הדעת טבע ביולוגיה · ביולי 2001


הליקובקטר פילורי הינו חיידק גראם שליליים, התמחה הקולוניזציה של הבטן האנושית, נישה אקולוגית ייחודית המאופיינת pH חומצי מאוד – תנאי קטלני עבור רוב החיידקים. ח פילורי הוא כל כך מותאם לסביבה זו לא ידידותי, לאחר ההדבקה הראשון, אשר בדרך כלל מתרחשת בשלב מוקדם בחיים, זה יוצר זיהום כרוני חיים ארוך. בחירת נישה אקולוגית עם אין תחרות, ויכולת ליצור זיהום כרוני להפוך ח פילורי אחד של טפילים חיידקים האדם המצליח ביותר, אשר והצנרות יותר ממחצית האוכלוסייה האנושית.


ההשוואה של ה פילורי מבודדים מחולים של מקור אתנית שונה ומיקומים גיאוגרפי מציין כי שלהם רצפי הפרדת בדומה לבני האדם. הדבר מצביע על כי חיידק זה היה קיים כבר בבטן של בני אדם כשהם עזבו אפריקה ליישב את העולם, התפתח שיתוף איתם מאז. מכאן, זה סביר כי בני אדם פרימיטיבי סבלה כאבי בטן, למרות דיווחים בכתב ראשונים נעשו על ידי רופאים היוונית העתיקה , כיבי קיבה היו described5 הראשון בשנת 1586.


אנשים נגועים ביותר הם אסימפטומטיים, עם דלקת מתונה לזיהוי רק על ידי ביופסיה, היסטולוגיה. עם זאת, המיעוט חשובים מהם (15-20%) במהלך החיים שלהם לפתח פתולוגיות חמורות gastroduodenal, כולל קיבה וכיב, אדנוקרצינומה של הקיבה לימפומות. התוצאה שונה של הזיהום הם האמינו להיות מושפעת באופן משמעותי על ידי לתגובה מוגזמות או לא מתאימות של המחשב המארח, על ידי חיידקי פולימורפיזמים, על ידי גורמים סביבתיים.


הקולוניזציה החיים לטווח מוצלחת של הקיבה האנושית על ידי ח פילורי מושגת באמצעות שילוב של גורמים, הכתובת אתגרים שונים שהוצגו על-ידי סביבת עבודה בתנאים קשים ה פילורי מסנתז אוראז למתן את רמת החומציות של סביבתו הקרובה בתוך הקיבה. צורתו סליליים, מעשה שוטון לאפשר את הצלב בשכבה עבה של ריר הקיבה. ח פילורי ואז נקשר אנטיגנים לואיס נוכח בתאי קיבה המארח, היא מפרישה גורמים למשוך ולעורר תאים דלקתיות, כמו גם את הרעלן רב תכליתיים ואקה. בפעם האחרונה, הנוכחות של האי פתוגניות חטיבתי, דנ א 40-kb מקודד סוג מערכת הפרשת הרביעי, נראה הכרחי עבור כושר אופטימלית של החיידק ואת המראה של תכונות פתוגניים.