תוצאות בדיקות נשימה אצל מבוגרים חולים עם חשד קטן יתר של המעי הגס בקטריאלי

- Apr 02, 2019-

תוצאות בדיקות נשימה בקרב מטופלים מבוגרים עם חשד לגידול קטן של חיידקים במעיים

יוהאנה מאטסון , 1 מריה טרזה מינאיה , 2 מילקה מונגרו , 2 בנימין לבוול , 2 סוזן ק. לואיס , 2 פיטר HR גרין , 2 ורידון סטנברג 2, 3 מידע על המחבר הערות מאמר זכויות יוצרים ורשיון מידע כתב ויתור מאמר זה צוטט על ידי מאמרים ב PMC. לך ל:

תקציר

מטרה:

המטרה הייתה לחקור את תוצאות בדיקת הנשימה בחולים עם חשד SIBO וסימפטומים מעידים של SIBO, מאובחנים על ידי בדיקות נשימה.

רקע כללי:

בדיקת נשימה משמשת לגילוי יתר של חיידקי מעיים קטנים (SIBO) על ידי מדידת מימן ומתאן המיוצרים על ידי חיידקי מעיים.

שיטות:

מחקר רטרוספקטיבי חוצה-גבולות זה כלל 311 מטופלים עם תסמינים במערכת העיכול, שעברו בדיקת נשימה להערכת SIBO במרכז Celiac Disease באוניברסיטת קולומביה, ניו-יורק, בשנים 2014-2015. החולים חולקו לשתי קבוצות בהתאם לבחירת הרופא: קבוצת בדיקת נשימת לקטולוז (72%) וקבוצת בדיקת נשימה של גלוקוז (28%). מבין אלה, 38% היו בעלי היסטוריה של מחלת צליאק או רגישות גלוטן לא צליאק.

תוצאות:

בסך הכל, 46% ערכו בדיקת נשימה חיובית: 18% היו חיוביים למתאן, 24% חיוביים למימן ו- 4% חיוביים עבור שני הגזים (p = 0.014). כמו כן, ל- 50% הייתה תוצאה חיובית של נשימת לקטולוז ו -37% סבלו מתוצאת נשימה חיובית של גלוקוז (p = 0.036). התסמין השכיח ביותר לביצוע בדיקת הנשימה היה נפוח והסימפטום הקליני היחיד שהראה באופן מובהק בדיקת נשימה חיובית של גלוקוז היה גז מוגבר (p = 0.028).

סיכום:

בדיקת נשימת לקטולוז היתה לעתים קרובות חיובית יותר מאשר בדיקת נשימה גלוקוז. רגישות מימן היתה נפוצה יותר מתאן. נפיחות היתה הסימפטום השכיח ביותר של החולים שעברו בדיקת נשימה, אך התסמינים הקליניים הסטטיסטיים המשמעותיים ביותר עבור בדיקת נשימה חיובית של גלוקוז היו הגז. יתר על כן, התוצאות הראו כי לא היה קשר משמעותי בין תוצאת נשימה חיובית לבין מין, גיל, רגישות גלוטן לא celiac או מחלת צליאק.

https://lnkd.in/d3--dH3

H2