קצת הסכמה לגבי זיהום הליקובקטר פילורי

- Jul 17, 2020-

הליקובקטר פילורי (H. pylori), חיידק שלילי בגרם המייצב את הקיבה האנושית, מתפתח עם בני אדם כבר עשרות אלפי שנים. עדויות מהותיות תומכות בתפקיד מרכזי של H. pylori בפתוגנזה של מחלות במערכת העיכול העליונות, כולל כיב פפטי וסרטן קיבה שאינו לבבי. בניגוד למדינות מפותחות אחרות, נטל סרטן הקיבה נותר גבוה ביפן, שם הוא הגורם השני המוביל למקרי מוות מסרטן, ומהווה מקרי מוות שנתיים של כ- 50,000. הסיבה לשכיחות גבוהה של סרטן קיבה מתמשכת היא סעפת, אך שכיחות גבוהה של זיהום H. pylori, לפי הדיווחים, גבוהה ככל 80% בקרב מבוגרים יפנים בני יותר מ -40 במחקר שנערך בשנת 1982 על ידי Asaka et al, נראה כי היא התורמת העיקרית. . נכון להיום מעריכים כי כ -40% מהאוכלוסייה הבוגרת ביפן נגועים ב- H. pylori.


0


מאז 2013 ביפן , ומספר ה- H. השמדת פילורי גדלה במהירות. בנסיבות כאלה , JSHR ביצע את העדכון השלישי ל"הנחיות לאבחון וטיפול ב- H. זיהום פילורי ”לראשונה מזה 7 שנים. שיטות ועדת ההנחיות קיימה 10 ישיבות. מאמרים שפורסמו בין קביעת ההנחיות לשנת 2009 ומארס 2016 נבדקו וסווגו לפי רמת הראיות; ההצהרות תוקנו על סמך סקירה זו. לאחר הזמנת הערות פומביות , ההצהרות המתוקנות הסתיימו בשיטת דלפי. תוצאות לא חל שינוי במדיניות הבסיסית שה H. מחלה זיהומית פילורי היא אינדיקציה למיגור. מחלות אחרות שנחשדות קשורות ל- H. זיהום פילורי נוסף כאינדיקציה.


כיום ביפן, זיהום הליקובקטר פילורי מתרחש בעיקר בינקות, והדרך העיקרית לזיהום היא זיהום משפחתי.

ביפן, הגורם לרוב מקרי סרטן הקיבה הוא זיהום הליקובקטר פילורי. לחולים שאינם נגועים בהליקובקטר פילורי יש סיכון נמוך מאוד לסרטן קיבה. זיהום הליקובקטר פילורי מגדיל את הסיכון לסרטן קיבה בלתי מובחן ומגביר גם את הסיכון לסרטן קיבה מובחן.

הכחדה H.pylori יכולה להפחית את הסיכון לסרטן קיבה. מיגור מוקדם של הזיהום יעיל יותר במניעת סרטן הקיבה.