מסעות בהוטאן - אהבה ללא גבולות

- Mar 15, 2019-

הייתי יודע שבוטאן היא מדינה קטנה הגובלת בסין ואין שום הבנה אחרת. בתחילת השנה החדשה, החברה שלנו נכנסה בהצלחה בהוטאן כיצרנית הבדיקה הראשונה UBT. אני בר מזל כדי להיות מהנדס לבוא בהוטאן כדי להכשיר את הלקוחות שלי, כך יש לי הבנה מעמיקה יותר של המדינה הזאת.

微信图片_20190315122738

מכיוון שסין לא יצרה יחסים דיפלומטיים עם בוטאן, היא יכולה להיכנס רק לבהוטאן על ידי העברתה לנפאל. מכיוון שידעתי שאעבור דרך ההימלאיה, אני רוצה ליהנות מנוף ההרים המושלגים המשקיפים על החלון. ישנם תיירים רבים מאירופה על המטוסים של אותה טיסה. קפטן הטיסה לא יוכל להגיע להר ולהציג את שמו ומאפייניו. לאחר שעה של נסיעה, מגיעים לשדה התעופה פארו בצהרי השעה המקומית. זה עתה ירד מן המטוס ומיד נמשכו אליו השמים הכחולים והעננים הלבנים ויופיים של ההרים. בהשוואה לנמל התעופה הבינלאומי של בייג'ינג, לנמל התעופה הבינלאומי של סיאול אינצ'ון ולנמל התעופה הבינלאומי של המלך ח'אלד, שדה התעופה פארו קטן במיוחד, עם מספר קטן של מטוסים שחונים בחנית. המבקרים בשדה התעופה נכנסים לעלייה. לאחר הליכי ההגירה, התהליך כולו היה חלק מאוד, ואז קיבלתי את המטען וחיפשתי את המדריך ליצירת קשר.

微信图片_20190315143616

מי שקיבל אותי היה קולונל בדימוס בשם קאודו. שלא כמו המדריך שלי, מר קאודו היה מלא שיער לבן ועדיין היה לו זקן תיש לבן. הוא שאל אותי אם המסע חלק. הביע את כבודו ואת ברכותיו לקשישים. מכיוון שבית החולים נמצא בעיר הבירה של תימפו, אנחנו צריכים לנסוע יותר משעה. כל הדרך בין צ'ונגשאן. בצד הדרך, תראה את הבתים הרופפים ואת הזרמים האיטיים זורמים על צלע הגבעה. רוכל שמוכר פלפלים על הכביש.

微信图片_20190315134722

לאחר שהגיע לתימפו, לקח אותי מר קאודו למסעדה מקומית כדי לאכול. האוכל והטעם המקומי הם בדיוק כמו שלנו, ואת הבעלים דיבר אלינו מאוד ידידותי במהלך הארוחה.


לאחר הסדר הלינה, הגענו לבית החולים כדי לדון זמן אימון. זה קרה שפגשתי חברה אנדוסקופית יפנית והגעתי לכאן לאימונים. פרופסור זקן (מימין 1) נמשך על ידי הופעת הכלים שלנו. לאחר הקדמה קצרה, שיבחנו את המכשירים שלנו. למדתי גם שמדובר בחוקר ישן מאוד ביפן, והוא לומד בתחום של HP במשך 30 שנה. אז החלפתי כרטיסי ביקור עם הפרופסור הזקן וצילמתי.

微信图片_20190315122808


בהוטאן היא מדינה דתית עם אמונה דתית. יש אלמנטים דתיים בכל מקום, ויש פריטים מיוחדים המציגים אמונות דתיות הן אטרקציות וחנויות. באמצעות יום של קשר והבנה, אני סוף סוף מבין מדוע אנשים של Bthuan יש מדד אושר גבוה: המדינה מספקת חינוך חינם טיפול רפואי, ואין לחץ רב על הדיור. בגלל אמונות רוחניות, אנשי בהוטן פשוטים ומסבירי פנים. המרדף אחר החיים החומריים אינו כה חזק, גם אם תנאי החיים הם נורמליים, האנשים יכולים לחיות ולעבוד בשלום.


הציוד שלנו סופק לבית החולים המפנה הלאומי ג'יגמה דורג'י וואנגצ'וק. בית חולים זה הוא בית חולים ציבורי גדול, מאובזר היטב. לאחר שנודע כי ד"ר ג 'רווין וקולונל Kaudo סיפק ציוד ריאגנטים לבית החולים ללא תשלום, סיפק בדיקות חינם לבריאות של אנשים בהוטאנים, החברה שלנו החליטה למכור את הציוד על מדיניות הנחה כי הוא הרבה יותר נמוך מאשר בשוק מחיר, על מנת להפוך את המדינות עם הכלכלה הענייה יחסית היכולת לזהות Helicobacter pylori מדגים באופן מלא את המשימה של החברה שלנו: לשרת את הרווחה של כל סוג אנושי.

微信图片_20190315122818


היה גם אירוע ביום האימון: לראשונה, המוצרים האנדוסקופיים ביפן הוכשרו לראשונה, אך הם לא הגיעו לבית החולים בחצי שעה האחרונה. כשהכנתי חומרי הדרכה בחוץ, פתאום נכנסו לבית שלושה או ארבעה אנשים זקנים לבושים בתלבושות טיבטיות, ואנשי צוות אחרים שמו את האדה על כלי הנגינה שלנו. התא היה שקט, וזקן החל לקרוא את כתבי הקודש ולקח קערה קטנה מלאה גרגרים. מדי פעם, לתפוס חופן אורז ומפזרים אותו על המכשירים שלנו. כיוון שזו היתה הפעם הראשונה שבה נתקלתי בסצנה מהסוג הזה (בעבר לא התקיימה אימוני ההתקנה), הייתי אובד עצות, אז הלכתי לבית והשלים את טקס הברכה עם אנשים אחרים.

微信图片_20190315153026

לאחר השלמת כתבי הקודש, ציוד חיתוך הסרט ואת תעודת המוצר תעודת הטקס בוצע. כאשר כל זה נעשה, זה התור שלי. אולי זה היה המום מזירת כה גדולה. בהתחלה, המדינה שלי היתה מתוחה. אל מול ה- PPT הרגיל, היה פגם. למרבה המזל, עם אימון מעמיק, הכל חזר אל מסלול מוכר. במהלך האימון, היו שאלות ותשובות, והרופא גם לקח את היוזמה להסביר יותר ידע הקשור ל- HP. במהלך תקופה זו, בירכנו על שני מתנדבים לבחון ולהציג את תהליך הבדיקה כולו בצורה מעשית יותר. כאשר האימון הסתיים, הייתי סקרן ושאלתי את קאודו אבא איך הטקס קורה היום. מר ק'אודו אמר לי כי טקס הפתיחה הזה הוא מסורת מקומית, וכי פרויקט חדש צריך להתפלל בבית החולים. המשתתפים בטקס הפתיחה הם כולם המנהיגים החשובים של בית החולים. כשהייתי מודאג לגבי ההכנות של הכנה, אבא שלי אמר לי כי האימון של היום היה מוצלח מאוד, וכולם השתלטו כיצד לפעול ותחזוקה יומית.

微信图片_20190315122845

המסע הקצר נגמר, ואני אסיר תודה רבה למר קאודו על שטיפל בי ובהנהגת בית החולים לשים לב למוצרים שלנו. אני שמח מאוד להיות מסוגל לבוא לבית החולים בהוטאן לאימונים כמו הראשון UBT בדיקת נשימה ליצרן. אני מקווה שמוצרי החברה שלנו יביאו תועלת לאנשים נוספים.