מה תפקיד הליקובקטר פילורי לשחק בסרטן קיבה?

- Mar 27, 2017-

מה תפקיד הליקובקטר פילורי לשחק בסרטן קיבה?

M Asaka , H Takeda , T Sugiyama , M Kato


תַקצִיר


מספר שורות של עדויות תומכות בקשר בין זיהום הליקובקטר פילורי וסרטן קיבה. ההיסטוריה הטבעית של H. pylori הקשורים גסטריטיס היא התקדמות בלתי נמנעת בסופו של דבר מוביל ניוון הקיבה.

באופן כללי, תהליך זה דורש בין 20 ל 40 שנה כדי להשלים. דלקת גסטרונומית נחשבת באופן נרחב לנזק מבשר של סוג המעי של סרטן הקיבה. יתר על כן, באזורים עם שכיחות גבוהה של זיהום H. pylori יש גם שכיחות גבוהה של סרטן קיבה.

ראיות חזקות משלושה מחקרים פרוספקטיביים מראים את הסיכון לסרטן קיבה להיות מוגדל פי ארבעה ב H. pylori חיובי אנשים. מספר מחקרים רטרוספקטיביים גם אישרו כי זיהום H. pylori קשור להתפתחות סרטן הקיבה, במיוחד בדור הצעיר, סרטן קיבה מוקדם וסרטן קיבה לא קרדיאלי.

H. pylori לבד לא סביר אחראי לסרטן הקיבה. במקום זאת, הוא עשוי לספק סביבה מתאימה, כולל דלקת גסטריטיס כרונית ומטלפלזיה במעיים, לשינוי נויפלסטי. זיהוי הקשר בין זיהום H. pylori לבין סרטן הקיבה הובילה לשינוי משמעותי בדגש על הגורם למחלה.

מחקר ב- H. pylori התמקד בחשיבות של דלקת כרונית ופגום במנגנוני ההגנה המארחת כגורמים להתפתחות סרטן הקיבה. זיהום H. pylori מוביל לשינויים בגורמים רבים החשובים הפתוגנזה של סרטן הקיבה, כולל תוכן ויטמין C של מיץ קיבה, מטבוליטים חמצן תגובתי, והתפשטות תא אפיתל.

חיסול האורגניזם עשוי לשנות את השינויים הללו. לכן, חיסול של H. pylori אצל אנשים נגועים עשוי להיות מסלול למניעת סרטן קיבה, למרות שאלות רבות עדיין להישאר לגבי האפקטיביות של אסטרטגיה זו.


"גסטרואנטרולוגיה" , 1997 , 113 (6 ספקים) : 56-60