מדוע אני זקוק לבדיקת נשימה בשתן

- Jun 19, 2020-

נשימת הליקובקטר פילורי פילורי

1

האם למבחן זה יש שמות אחרים?

בדיקת נשימה של אוריאה, UBT


מה המבחן הזה?

זוהי בדיקת נשימה שבודקת אם הליקובקטר פילורי (H. pylori) הוא זיהום שכיח. חיידקי H. pylori מופצים באמצעות מגע עם צואה מאדם נגוע. אנשים רבים חולים בזיהום זה במהלך הילדות. החיידקים חיים לעיתים קרובות בדופן הקיבה מבלי לגרום לתסמינים ובעיות. אך עבור חלק מהאנשים, החיידקים הללו גורמים לכיבים ולגירויים אחרים בבטן.

בזמן שהם גרים בבטנת הבטן, ח 'פילורי מכין אוריאה, תרכובת טבעית בגוף. כאשר החיידקים מייצרים אוריאה, הם יוצרים אמוניה וביקרבונט. ניתן למצוא עקבות כאלה בנשימתך. זו הוכחה לכך שח 'פילורי חי בגופך.


מדוע אני צריך בדיקה זו?

יתכן שתזדקק לבדיקה זו אם טופלת ב- H. pylori וספק שירותי הבריאות שלך רוצה לדעת אם הטיפול עבד. בדיקה זו היא הדרך הקלה ביותר לגלות אם ח. פילורי חיים בבטן.


אילו בדיקות נוספות עשויות להיות לי יחד עם מבחן זה?

ספק שירותי הבריאות שלך עשוי להזמין גם בדיקות אלה:

  • בדיקת דם

  • אנדוסקופיה, בה מכניסים צינור צר ומואר לקיבה דרך הפה כדי להביט ברירית הקיבה ולבצע דגימות קטנות לבדיקה

  • דגימת צואה


מה המשמעות של תוצאות הבדיקה שלי?

תוצאות הבדיקה עשויות להשתנות בהתאם לגילך, מין, היסטוריית הבריאות שלך, השיטה המשמשת לבדיקה ודברים אחרים. יתכן שתוצאות הבדיקה שלך לא אומר שיש לך בעיה. שאל את ספק שירותי הבריאות שלך מה המשמעות של תוצאות הבדיקה עבורך.

בדיקת נשימת האוריאה מדויקת יותר מ- 95% מהזמן. אם הבדיקה חיובית, H. Pylori קיים. אם זה שלילי מס '39, סביר להניח שאין לך H. pylori בבטן.


כיצד מבוצעת בדיקה זו?

בדיקה זו נעשית לרוב דבר ראשון בבוקר. יתכן שתתבקש לצום או אולי לאכול ארוחה מיוחדת לאכילה. תינתן לך גם משקה או קפסולה המכילים אוריאה. אוריאה זו עוזרת למעבדה להבין אם יש לך H. pylori. במהלך השעה הבאה תנשמו שקית מיוחדת בשעות מסוימות - למשל, כל 10 עד 20 דקות. האוויר שתנשם ייאסף וניתוח לסימנים של H. pylori


האם מבחן זה מהווה סיכונים כלשהם?

מבחן זה אינו מהווה סיכונים ידועים.


מה עשוי להשפיע על תוצאות הבדיקה שלי?

אם בדיקה זו נעשית מוקדם מדי לאחר הטיפול, אתה יכול לקבל תוצאה חיובית שגויה. משמעות הדבר היא שהבדיקה יכולה להראות כי ח 'פילורי עדיין קיימים למרות שהם אינם. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, יש לבחון מחדש 4 שבועות לפחות לאחר הטיפול ב- H. pylori.

גורמים אחרים שעשויים להשפיע על התוצאות כוללים:

  • שימוש לאחרונה באנטיביוטיקה

  • שימוש לאחרונה ביבמוט

  • שימוש לאחרונה במעכבי משאבת פרוטון, או PPI

המבחן הוא בחירה טובה לילדים, אך מדויקת ללא כל ספק בקרב ילדים מתחת לגיל 6 שנים.