מדוע כיבי קיבה חוזרים על עצמם?

- Aug 14, 2020-

ידידי הגברי מייקהאד כיב קיבה לאחרונה, ולעתים קרובות הוא התעורר בלילה. הוא אובחן כחולה קיבה כבר בגיל 15. לאחר טיפולים חוזרים ונשנים זה עדיין עלה וירד. במשך חמש שנים הוא סובל שוב ושוב מכאבי בטן. על פי דברי הרופא במחלקה לגסטרואנטרולוגיה, חולים רבים עם כיב קיבה במחלקת אשפוז חווים חוויות דומות עם מייק. לכיבים בקיבה התקפים חוזרים.

למה זה קרה? מהם הפתרונות?


הנה זה, מיגור הליקובקטר פילורי הוא המפתח


כיבים בקיבה חוזרים נגרמו לראשונה מסיבה שלא טופלה. לדוגמה, עבור דלקת קיבה הקשורה לזיהום בהליקובקטר פילורי, אם הליקובקטר פילורי לא נרפא, לא ניתן לרפא את דלקת הקבה. זיהום ב- Hp (הליקובקטר פילורי) הוא הגורם החשוב ביותר לכיב פפטי. בחולים עם כיב בתריסריון, שיעור זיהום Hp הוא 95% -100%, ושיעור זיהום Hp של כיב קיבה הוא 70% -90%. הטיפול ב- Hp מאמץ בעיקר טיפול מרובע. ארבע תרופות נלקחות דרך הפה במקביל. מהלך הטיפול הוא 10 עד 14 יום, ושיעור הריפוי יכול להגיע לכ- 90%. עם זאת, חולים רבים נוטלים תרופות לא סדירות, כגון תרופות לסירוגין. עלול להוביל לייצור חיידקים עמידים. אם קיים הליקובקטר פילורי, כיבים בקיבה עלולים לחזור על עצמם.


אז אנא בצעו בדיקה לזיהום h.pylori בהקדם האפשרי. הספק העשיר 13c אוריאת נשימה אוריאה הוא ללא רדיואקטיבי, אשר ניתן להחיל על ילדים, נשים בהריון ואנשים בגילאים. אנא לחץ כאן למידע נוסף על אופן הבדיקה של זיהום ב- h.pylori.